REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Ucięli dyrektorowi pensję

Opublikowano 15 września 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

O 600 złotych mniejszą pensję dostanie Janusz Stasiak, dyrektor Ośrodka dla Dzieci z Wadami Słuchu i Mowy w Żarach. To niewiele w porównaniu z 300 tys. zł, które straciło starostwo.

J. Stasiak dostanie mniejszy dodatek motywacyjny. Starosta uciął mu go o 20 proc. Tym samym dyrektor zainkasuje co miesiąc mniej o ok. 600 zł (zarabiał 7 tys. 400 zł, teraz będzie to 6 tys. 800 zł). Dlaczego starosta obniżył pensję dyrektora?

– Przyczyn jest kilka. Przede wszystkim chcemy w ten sposób zamknąć kwestię odpowiedzialności za straty, jakie powiat poniósł w związku z nienależnie wypłaconymi subwencjami na uczniów ośrodka. Kolejna sprawa to trudna współpraca naczelnika wydziału edukacji z dyrektorem. Jest też kwestia budżetu szkoły, do którego musimy dokładać kwoty sięgające miliona. Długo niezałatwiona pozostawała sprawa cateringu, którego szkoła miała zaprzestać, a również to zostało odciągnięte w czasie. A przecież szkoła ma uczyć dzieci, a nie zajmować się tym, od czego są restauracje – wylicza Janusz Dudojć, starosta.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 182

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »