REKLAMA

Polityka

Towarzysko w lesie

Opublikowano 15 września 2017, autor: Norbert Królik

Sympatycy i członkowie żarskiego stowarzyszenia Tobie i Miastu spotkali się w sobotę (9.09.) na pieczonym ziemniaku w lasku przy żarskich koszarach.

– Co roku organizujemy taki piknik, żeby porozmawiać, niekoniecznie o polityce – przekonuje Józef Szczotka, organizator spotkania.

Na spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób.

– Wiosną zbieramy się na sprzątanie lasu, a w zamian za to we wrześniu leśniczy pozwala nam tutaj zorganizować pieczonego ziemniaka – dodaje J. Szczotka.

W obecnej Radzie Miasta w Żarach jest 4 radnych, którzy wywodzą się z TiM. Na spotkaniu pojawiła się tylko dwójka z nich – Edyta Gajda i Lesław Krzyżak. Zabrakło Arkadiusza Lisa i Dariusza Grochli.

– W przyszłorocznych wyborach postawimy na ludzi, którzy chcą być radnymi. Nie musimy mieć kandydatów we wszystkich okręgach wyborczych – zapowiada J. Szczotka.

Nieoficjalnie mówi się również, że TiM nie wystawi swojego kandydata na burmistrza. Jeden z sympatyków TiM zdradza, że według wstępnych ustaleń stowarzyszenie poprze Jarosława Kropskiego, jeżeli uzyska on również poparcie Platformy Obywatelskiej.

Napisz komentarz »