REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Tak się bawił Żagań!

Opublikowano 15 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

250 tys. zł kosztował trzydniowy Jarmark Św. Michała w Żaganiu. Mieszkańcy bawili się na koncertach Margaret, Dawida Kwiatkowskiego i gwiazd polskiego rapu.

To był najdroższy jarmark w historii. Kosztował 250 tys. zł. Beata Tołpa, dyrektor Centrum Kultury, które organizowało imprezę, tłumaczy:  – Jarmark był imprezą o podwyższonym ryzyku, stąd większa ilość ochrony i bramki przy każdym wejściu na plac Gen. Maczka – mówi B. Tołpa.

Padły głosy, że repertuar gwiazd był skierowany tylko do młodzieży. – Zarówno raperzy, Sitek i Paluch, jak i Dawid Kwiatkowski wystąpili, bo takie były życzenia mieszkańców – tłumaczy Tołpa.

Jarmark tradycyjnie rozpoczął piątkowy korowód (8.09.). W pierwszym rzędzie szły władze, przedsiębiorcy zrzeszeni w Cechu Rzemiosł Różnych, potem uczniowie żagańskich szkół i ich rodzice. Paradę otworzyły motocykle i oldschoolowe samochody. W piątek i sobotę (8-9.09.) młodzież bawiła się na koncertach raperów, Palucha i Sitka oraz Dawida Kwiatkowskiego. W niedzielę wystąpił aktor Cezary Pazura, a wieczorem Margaret.

komentarz »
  1. Kazimierz 19 września 2017 21:26 - Odpowiedź

    TO CO MNIE ZASKOCZYŁO TO KONTROLA TOREBEK. To prostactwo i chamstwo ze strony organizatorów. Byłem w Bolesławcu na Święcie Ceramiki, impreza bijąca na łeb tę w Żaganiu, i nikt nie kontrolował torebek kobiet. Byłem w Zielonej Górze, impreza bijąca na łeb naszą w Żaganiu…. Szczerze? Czyjś mózg wytrzymał napór intelektu i doprawdy dziwię się ze nie wybuchł. nie znalazłem w słownikach profesorów Bralczyka i Miodka dostatecznie obraźliwych słów jakimi chciałbym obrzucić pomysłodawców tegorocznego zbiegowiska-jarmarcznego.

Napisz komentarz »