REKLAMA

Wasze sprawy

Więcej czasu na wymianę pieca

Opublikowano 22 września 2017, autor: Norbert Królik

Do 10 listopada mieszkańcy, którzy dostali dofinansowanie z Urzędu Miasta w Żarach, mają czas na wymianę pieców. Pierwotnie termin mijał 30 września.

– Mieliśmy sygnały od mieszkańców, że potrzebują więcej czasu na wymianę pieców, dlatego poszliśmy im na rękę i wydłużyliśmy o ponad miesiąc czas na ich wymianę – mówi Daniel Babula, zastępca naczelnika wydziału infrastruktury w żarskim UM.

Urząd Miasta w tym roku na dofinansowanie wymiany pieców przeznaczył 830 tys. zł. Zanim wypłaci pieniądze w ramach dotacji, wszystkie zakończone inwestycje będą przez urzędników sprawdzone.

– Jeszcze we wrześniu rozpoczniemy sprawdzanie, czy zakończone inwestycje zostały wykonane zgodnie z podpisanymi umowami – mówi dodaje D. Babula.

Stop dla węgla

Jednym z warunków przekazania pieniędzy jest całkowita likwidacja starego pieca na opał stały.

– Mamy sygnały, że nie wszyscy zlikwidowali piece węglowe. Zgodnie z regulaminem, nie będą mogli dostać dofinansowania – tłumaczy D. Babula. – Ogrzewanie gazowe lub elektryczne musi całkowicie zastąpić to na opał stały, bo tylko wtedy osiągniemy zamierzony efekt ekologiczny – dodaje zastępca naczelnika.

Miasto dofinansowuje do 50 proc. kosztów inwestycji. Nie więcej jednak niż 10 tys. zł. Program wymiany pieców ma być kontynuowany w przyszłym roku.

Napisz komentarz »