REKLAMA
absolut

Wasze sprawy

Wspaniała odskocznia od codzienności

Opublikowano 08 września 2017, autor: Justyna Bareła

Na dożynkach spotkali się działkowcy z ROD „Zacisze” w Żaganiu (2.09.).

Spotkanie było okazją do rozstrzygnięcia dwóch konkursów. Laureatami konkursu „Działka roku” zostali: Roman Horbowy, Henryk Ałdaś, Marta Urban, Edward Schulz i Przemysław Łoś. Wyróżnienia otrzymali: Stanisław Sobczak, Rafał Ziemiański, Mariusz Wróblewski, Teresa Nieradka, Paweł Dobrucki i Leszek Ługowski

– Nagrodami były sadzonki kwiatów – mówi prezes „Zacisza”, Karol Wojtysiak.

W konkursie „Moje kwiaty” laureatami zostali: Artur Niemczyk, Janina Wojtysiak, R. Horbowy, Beata Węglik, Robert Patela, Halina Schulz, Anna Leoniewska, Stanisław Czyż, Lucyna Tańczyk, Henryk Ałdaś, S. Sobczak, Edward Kierski i Zdzisław Gałysa.

Ani jednego chwaścika

Z „Zacisza” pochodzą tegoroczni laureaci ogólnopolskiego konkursu Polskiego Związku Działkowców „Działka Roku”. Beata i Piotr Węglik nagrodę odebrali podczas dożynek PZD w „Bytomiu” (26.08.).

Żeby dotrzeć do etapu ogólnopolskiego, trzeba prowadzić działkę różnorodną, warzywną, rekreacyjną, z kwiatami i np. oczkiem wodnym oraz udogodnieniami dla zwierząt.

-To bardzo miłe wyróżnienie. Przez trzy lata przeszliśmy wszystkie szczeble konkursu po to, żeby wywalczyć tytuł laureata – mówią pani Beata i pan Piotr. Działkę prowadzą od około 10 lat.

– Moim konikiem jest trawa, w której nie ma ani jednego chwaścika oraz oczko wodne. Pozostałą część aranżuje żona, ja pomagam jej w wykonaniu, jak trzeba coś przekopać – przyznaje pan Piotr.

– Działka jest nie tylko dla nas, ale też dla rodziny. To takie dobre miejsce do spotkań, a dla nas to wspaniała odskocznia od codzienności. Zamiast myśleć o pracy, można przyjść na działkę i pocieszyć się tym, że w tym roku ładnie obrodziła marchewka i borówka – mówi pani Beata.

W ROD „Zaisze” ogródki uprawia 246 działkowców.

Napisz komentarz »