REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Nie brali, kazali im płacić

Opublikowano 23 marca 2018, autor: A. Wach

Żarska prokuratura zajmuje się także sprawą naciągniętych na pożyczki klientów.

– Dostałem kwity, że mam spłacać pożyczkę, której nie brałem. Że niby wziąłem 2 tys. zł. Oni chcieli jeszcze drugie tyle – mówi Tomasz Łakomy. I dodaje: – To samo przyszło do mojego ojca, szwagra i byłej żony. Ludzi w podobnej sytuacji do naszej jest cała masa. Wiem, że to było załatwiane przez biuro w Żaganiu – tłumaczy.

Pan Tomasz przypomina sobie, że w okolicy, w której mieszkał, pewna kobieta zbierała od ludzi dane. – Niby miała załatwić pracę w Niemczech, jako sprzedawcy firmy wysyłkowej z kosmetykami. Stąd mieli te adresy, numery pesele – opowiada.

Prosimy o komentarz śledczych.

– Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Żarach śledztwo dotyczy dokonanych szeregu oszustw w związku z zawieranymi umowami gotówkowymi poprzez sporządzanie fałszywych umów przy wykorzystaniu uzyskanych w sposób nielegalny danych osobowych osób pokrzywdzonych – informuje Zbigniew Fąfera, rzecznik Prokuratury Okręgowej.

Oszukani na grube tysiące

– Przedstawiliśmy po 28 zarzutów oszustwa i podrobienia dokumentów oraz wykorzystania danych osobowych. Podejrzane w sprawie są Małgorzata W. (36 l.), która przebywa w areszcie tymczasowym i Magda B. (29 l.). Obie są mieszkankami powiatu żarskiego – dodaje Robert Brzeziński, prokurator.

Formalnie chodzi o sprawę dwóch firm pożyczkowych, które były ze sobą powiązane.

– Jedna z kobiet pracowała w firmach pożyczkowych działających na terenie Żar oraz Żagania i we współpracy z drugą, która dostarczała jej dane „pożyczkobiorców”, wypisywała na te osoby fałszywe umowy pożyczek krótkoterminowych – dodaje Z. Fąfera.

Dziś łączna suma wyłudzonych przez podejrzane kredytów opiewa na co najmniej 130 tys zł.

– Kwota ta z całą pewnością wzrośnie, zgłaszają się kolejni pokrzywdzeni, na których dane zaciągane były przez podejrzane fałszywe kredyty. Śledztwo jest  rozwojowe – kończy Z. Fąfera..

Napisz komentarz »