REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Straciłem majątek!

Opublikowano 01 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Żali się Tomasz Kuc, szprotawski przedsiębiorca. Ktoś podpalił jego zakład produkujący skarpety. Straty sięgają 1 mln zł.

Do podpalenia zakładu produkcyjnego Szawix przy ul. Kolejowej doszło w nocy, 27 sierpnia, około godz. 2.00. Ogień zobaczyli policjanci z patrolu, akurat przejeżdżający ulicą. Zawiadomili strażaków. W budynku, oprócz zakładu produkującego skarpety, są jeszcze trzy firmy.

– Spaliła się część z 35 maszyn. Reszta jest niesprawna z powodu uszkodzenia instalacji elektrycznej podczas akcji gaśniczej. Jestem załamany, bo przez to stanęła produkcja, a mam sporo zamówień – mówi Tomasz Kuc, który produkcją skarpet zajmuje się od 21 lat. – Na nagraniu z monitoringu widać, że ktoś wszedł po drabince ewakuacyjnej na pierwsze piętro, wybił szybę w oknie, po czym dostał się do środka i rozlał jakiś płyn, a następnie podpalił maszyny. Nie wiem, czy to zemsta, czy jakieś działanie konkurencji. Tylko że ja nikomu nic złego nie zrobiłem.

Produkcja stoi

Monitoring  zabezpieczyła szprotawska policja, która przesłuchuje świadków.

– Straty oszacowano na ok. 1 mln zł. Udało się uratować majątek o wartości ok. 2 mln zł – mówi st. kpt. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej. – Pożar gasiło aż jedenaście zastępów strażaków.

Przedsiębiorca zatrudnia ok. 10 osób.  Nie wiadomo, kiedy ruszy produkcja. Póki co policjanci zabezpieczają ślady.

Napisz komentarz »