REKLAMA
absolut

Sport

Czarni złamali Stal

Opublikowano 01 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Czarni Żagań rozbili beniaminka ligi, Stal Jasień, wygrywając u siebie aż 7:1.

Przed meczem, kibice gospodarzy przecierali oczy ze zdumienia, widząc w podstawowym składzie Czarnych dwóch 15-letnich juniorów – Oktawiana Horodyskiego (syna trenera Czarnych) oraz Doriana Ochmańskiego (syna jego asystenta). Okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, bo obaj młodzieżowcy zagrali bardzo dobrze. O. Horodyski uratował swój zespół od utraty dwóch goli. Najpierw „Baca – junior”, jak go ochrzcili żagańscy kibice (jego tata ma ksywę „Baca”) w ostatniej chwili wybił piłkę zmierzającą do bramki po strzale Marcina Prokopowicza, a chwilę później powtórzył akcję, ubiegając zawodnika Stali, będącego w sytuacji sam na sam.

Czarni kanonadę zaczęli już w 7. minucie, po pięknym uderzeniu Sebastiana Bogiela sprzed pola karnego. 11 minut później popisał się Dariusz Łojko, posyłając piłkę do siatki, po efektownym rajdzie i minięciu obrońców. Na 3:0 podwyższył Janusz Szkarapat, po wymianie podań z Krystianem Chruścickim. Goście do bramki trafili w 50. minucie za sprawą przypadkowego zagrania Wojciecha Martyniaka. Potem na boisku rządzili znów Czarni. Dwa gole z rzutów karnych strzelił Marcin Jankowski (w 68 i 76. min). Kolejne – w 75. min Daniel Szkarapat oraz w 88. min – Leszek Jagodziński.

 – Jestem dumny z drużyny, a także syna, który dwukrotnie wybronił zespół przed utratą gola. Zarówno Oktawian, Dorian, jak i Leszek, który strzelił swoją pierwszą bramkę w lidze, pokazali, że już wiele potrafią – mówi trener Czarnych, Sebastian Horodyski. – Teraz czeka nas trudny mecz z liderem, w Gubinie, 2 września.

Napisz komentarz »