REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Ten smród nas dobija

Opublikowano 25 sierpnia 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Mieszkańcy budynku przy ul. Szpitalnej 2 w Żarach nie mogą otwierać okien, bo fetor, jaki wydobywa się ze studzienek kanalizacyjnych, przyprawia ich o mdłości.

Najgorzej jest z rana i wieczorem, kiedy nie ma wiatru.

– Nie możemy otwierać okien, bo wtedy jeść się nie da, taki jest smród od tej kanalizacji – mówi Halina Rymarczyk, mieszkanka domu przy ul. Szpitalnej.

– Nawet jak są okna zamknięte, to i tak to wszystko czuć w mieszkaniu, nie idzie wytrzymać normalnie – dodaje Dorota Derej.

– Klienci cały czas pytają mnie, co tu tak śmierdzi – dopowiada Mirosław Żukowski, właściciel pobliskiego warsztatu samochodowego.

Wszystko płynie do nas

Wszyscy zgodnie twierdzą, że problem pojawił się po skanalizowaniu dzielnicy Kunice. Mieszkańcy Szpitalnej mówią, że wcześniej nie było żadnego przykrego zapachu.

– Smród pojawił się, jak podłączyli Kunice – mówi pani Halina. – Teraz te wszystkie ścieki płyną stamtąd do nas, a my już mamy tego dosyć.

Na podwórku przed blokiem trudno szukać bawiących się dzieci, choć mieszka ich tu kilkoro.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 142

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »