REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Zalało Żary

Opublikowano 11 sierpnia 2017, autor: bj, Przemek Kaźmierski

Kilkadziesiąt interwencji straży pożarnej, zalane piwnice w domach, urzędach i szkołach. To efekt burzy, która przeszła nad Żarami w nocy ze środy na czwartek (z 9 na 10.08.).

Strażacy pomagali wypompowywać wodę z podtopionych budynków m.in. przy ul. Żagańskiej, Buczka, na pl. Łużyckim, Tatrzańskiej, Warsztatowej, Pułaskiego, Żwirki i Wigury, Zgorzeleckiej, Lelewela i Zapolskiej. Zalane zostały piwnice m.in. Urzędu Gminy przy al. Jana Pawła II, Zespołu Szkół przy ul. Pułaskiego w Kunicach, Łużyckiej Szkoły Wyższej przy ul. Pszennej. Nieprzejezdny był też wjazd na autostradę.

Agnieszka i Jacek Abramowicz są właścicielami warsztatu samochodowego przy ul. Warsztatowej. Po nocnej nawałnicy liczą straty.

– Niedawno wyremontowaliśmy dwa pomieszczenia – mówi J. Abramowicz. – Teraz czeka nas ponowna robota. Do tego wszystko jest zalane, cała elektronika.

Wezwali straż pożarną, która przez półtorej godziny usuwała wodę.

– Otrzymaliśmy informację, że przyczyną zalania była zatkana studzienka kanalizacyjna – mówi A. Abramowicz. – Uważamy, że krata na tej studzience jest źle zamontowana. Jest poziomo, a powinna być pionowo, bo inaczej zawsze będzie tak się zatykać pod ciężarem spływających śmieci i roślin. Naszym zdaniem, popełniono tutaj błąd w montażu.

Napisz komentarz »