REKLAMA

Sport

Wraca Czyżol, zostaje Piechu

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Marcin Ruszkiewicz

Promień po nieudanym sezonie, wrócił do treningów i rozpoczął przygotowania do kolejnych rozgrywek w klasie okręgowej, które mają przynieść upragniony awans do IV ligi. Na pierwszym, poniedziałkowym (10.07.) treningu, zjawiło się kilkunastu piłkarzy, w tym kilka nowych twarzy.

– Z zespołu odeszli – Artur Reszczyński, który wrócił w swoje rodzinne strony, czyli do Polkowic oraz trzech studentów – Dominik Wołoszyn, Michał Kulas i Radek Kuczyński – mówi Grzegorz Tychowski, trener Promienia. W ich miejscu udało się pozyskać trzech piłkarzy. To Piotr Czarnota i Ukrainiec Oleh Frankovych z Unii Kunice oraz Michał Krukowski, który ostatnio grał w ŁKS-ie Łęknica. -Trwają jeszcze poszukiwania dwóch, trzech zawodników. Z niektórymi już prowadzimy rozmowy, ale za wcześnie na ujawnienie nazwisk – dodaje szkoleniowiec.

Najważniejsza informacja dla kibiców, jest jednak taka, że w klubie pozostał Dariusz Piechowiak, najlepszy piłkarz w poprzednim sezonie, który na boisku robił różnicę. Ten doświadczony gracz, mający za sobą występy w II lidze, miał kilka propozycji z innych klubów, ale przynajmniej na razie zostaje w Żarach. Dodatkowo popularny Piechu, jak w poprzednim sezonie, będzie trenował rezerwy.

Do klubu wrócił Łukasz Czyżyk, kolejny doświadczony gracz, jak na razie w roli trenera juniorów młodszych, ale Tychowski nie ukrywa, że liczy na „Czyżola”. – Jeśli Łukaszowi uda się pogodzić pracę ze szkoleniem juniorów i treningami z pierwszą drużyną, to tak doświadczony piłkarz może wnieść bardzo dużo do zespołu.

Piłkarze będą trenować trzy razy w tygodniu. Do tego dochodzą zaplanowane sparingi.

Celem zespołu jest ponowna walka o awans. – Niczego nie obiecujemy, wszystko zweryfikuje boisko. Naszym najgroźniejszym rywalem będzie Carina Gubin. Nie można zapomnieć o Czarnych Żagań i Piaście Iłowa – kończy trener.

W czwartek (13.07.), już po zamknięciu wydania, piłkarze Promienia rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Na stadionie Syrena zmierzyli się z drużyną Brazylijczyków, którzy w naszym kraju szukają angażu. 22 lipca (sobota) Promień u siebie będzie podejmować zespół Budowlanych Gozdnicę (godz. 18.00.). Pierwszy mecz ligowy drużyna z Żar rozegra 13 sierpnia, a zmierzy się w Sieniawie z beniaminkiem, Deltą.

Napisz komentarz »