REKLAMA

Aktualności, Samorząd

Czego się nie robi dla burmistrza?

Opublikowano 14 lipca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Jeden wsiadł na motor i przejechał 400 kilometrów. Drugi przeleciał samolotem ponad tysiąc kilometrów. Gorliwość, z jaką radni udowodnili burmistrzowi, że może na nich liczyć, jest godna podziwu.

Piątkowa sesja w Żaganiu (7.07.) była drugim podejściem do zaciągnięcia kredytu. Burmistrz musiał otrzymać zgodę radnych, by pożyczyć w banku 2,5 mln zł na inwestycje. Za pierwszym razem, tydzień wcześniej, się to nie udało, bo radni z opozycji wyszli z sali przed głosowaniem. Nie było wystarczającej liczby radnych, by głosowanie w ogóle mogło się odbyć.

Tym razem burmistrz był przezorny i zadbał, by na sesji pojawiło się przynajmniej 11 radnych (wymagana liczba przy głosowaniu). Ściągnął z urlopu dwóch swoich koalicjantów. Z Belgii, samolotem, specjalnie na sesję przyleciał Jacek Kwarciński, z Katowic, motocyklem, ok. 400 kilometrów przejechał Bartłomiej Woś.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 138

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »