REKLAMA
absolut

Bez kategorii

Lubsko bez kasy

Opublikowano 07 lipca 2017, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Żaden bank nie chciał zaryzykować, by pożyczyć miastu pieniądze. Burmistrz sugeruje, że to wina radnych, którzy nie okazali mu zaufania i odmówili potwierdzenia, że dobrze rządzi kasą.


Warning: Use of undefined constant zacheta - assumed 'zacheta' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/localnews/includes/tresc_platna.php on line 204

Prawie 5 mln 400 tys. zł chciał pożyczyć od banku burmistrz Lubska. Ale kredytu nie zaproponował mu nikt. Lech Jurkowski przyznał (5.07.) to sam na swoim profilu na facebooku.

„Stało się. W dniu dzisiejszym upłynął termin składania ofert i żaden bank nie złożył oferty na kredyt dla Gminy Lubsko” – napisał burmistrz.

To kolejna zła wiadomość dla L. Jurkowskiego po tym, jak 27.06. radni nie udzielili mu absolutorium (absolutorium jest potwierdzeniem, że burmistrz prawidłowo zarządzał finansami).

– Skarbnikiem jestem od 2003 roku. Przez te lata ani razu nie zdarzyła się podobna sytuacja, żeby nie zgłosił się ani jeden bank – mówi Danuta Szewczyk, skarbnik gminy.

Burmistrz chciał zaciągnąć kredyt, żeby spłacać stare długi. Ale na ogłoszony przetarg żaden bank nie zareagował. Dlatego L. Jurkowski informując o tym, zadaje pytanie: „Czy brak absolutorium od Rady Miejskiej miał na to wpływ?”

Co na to radni?

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 218

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »