REKLAMA
absolut

Bez kategorii

Każdy wyjechał z pucharem

Opublikowano 30 czerwca 2017, autor: Piotr Piotrowski

Budowlani II Gozdnica nie mieli litości dla osłabionych Czarnych Przybymierz. W finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Żagań, rozgromili ich 5:0.

Tuż przed sobotnim meczem (24 czerwca) na stadionie w Jeleninie Dariusz Jakubas, przewodniczący żagańskiego Podokręgu Lubuskiego Związku Piłki Nożnej wręczył Czarnym puchar za wygranie rozgrywek klasy B i awans do wyższej ligi. Kolejne trofeum trafiło do ich snajpera, Marcina Jankowskiego. Popularny „Jankes” był postrachem bramkarzy w minionym sezonie – strzelił w sumie 72 gole, notując imponującą średnią na mecz – 3,6.

  – Gdyby nie dwa walkowery, ze strony Budowlanych II Gozdnica i Victorii Siecieborzyce, tych bramek byłoby więcej a i średnia na mecz dużo wyższa – mówi z uśmiechem M. Jankowski.

W sobotnim finale PP „Jankes” nie zagrał, z powodu kontuzji. Czarni zagrali praktycznie w jedenastu, z jednym rezerwowym  na ławce.  Za to rywale przyjechali w najmocniejszym składzie, z zawodnikami z pierwszej drużyny, w tym – pięcioma Brazylijczykami w składzie.

– Choć na boisku lepsi okazali się Budowlani, to i tak dwie drużyny grające w finale, zagrają w dalszych rozgrywkach Pucharu Polski, na szczeblu wojewódzkim – mówi D. Jakubas.

Gozdniczanie też zgarnęli puchar, gromiąc Czarnych 5:0. Hat-trickiem zabłysnął Gracjan Olszewski.  Po jednej dołożył Piotr Madeja i Silva Luis.  Budowlani zagrali w składzie: Szymański (od 81. min Mikołajczyk) – Kurzawa, Madeja, Skotnicki, Michon (od 46. min Silva Luis) – Pawlak (od 69. min Pakulski), Henrico Rantin (od 77. min, Paszek), Madeja  – Leo Abreu, Olszewski.

 

Bez wzmocnień nie da rady

Wiesław Balak, prezes Czarnych przyznał, że zespół po awansie zostanie wzmocniony.

 – Mamy już trzech nowych zawodników, na każdej z pozycji. Liczę, że Marcin Jankowski zostanie z nami na kolejny sezon. Celem będzie utrzymanie się w klasie A – mówi Balak.  – Chcemy zrobić wszystko, aby ten awans nie poszedł na marne.

Dodajmy, że awans Czarni wywalczyli w składzie: Paweł Biały, Damian Kowalski, Jakub Walencik, Adam Smulski, Kamil Jagiełowicz, Mateusz Jurusik, Kamil Malaszewski, Krzysztof Lechocki, Kamil Kotliński, Adam Michalak, Wojciech Lechocki, Wiesław Wieczorek, Marcin Surowiec, Waldermar Wieczorek, Piotr Buganik, Krystian Czura, Hubert Garnek, Paweł Inglot, Dawid Martynów, Mateusz Sługocki, Janusz Balak, Łukasz Wilk, Paweł Woźniak, Mateusz Borowiec, Rafał Jankowski, Damian Otlewski, Piotr Polański, Mateusz Kłak i Marcin Jankowski.

Napisz komentarz »