REKLAMA

Sport

Kacper złapał gumę. Jego rywal w szpitalu

Opublikowano 07 kwietnia 2017, autor: Piotr Piotrowski

Ulicami Żagania ścigało się blisko 200 kolarzy, w ramach Mistrzostw Polski w kryterium ulicznym.

To była pierwsza eliminacja mistrzostw Polski w kryterium ulicznym (1.04.), w ramach 11. Ogólnopolskiego Kryterium Ulicznego. W elicie kobiet triumfowała Monika Brzeźna (MAT ATOM Deweloper) a wśród juniorów młodszych  Dawid Szaliński (UKS Ratusz Maszewo). Czwarty na mecie był żaganianin, Jacek Dudar z ULKS-u Huragan. Faworyt gospodarzy, Kacper Siński zameldował się jako 20., choć długo jechał w czołówce.

Kacper miał pecha, bo pękła mu opona i choć po jej szybkiej wymianie włączył się do rywalizacji, stracił zbyt dużo punktów, aby liczyć się w walce o podium.

Wyścig najmłodszych (3 i 4-latków) wygrał zawodnik ULKS-u, Leon Walczak. 

 – Dzieci mogły poczuć emocje związane z wyścigiem kolarskim, ta  atmosfera pewnie pozostanie w ich pamięci na resztę życia – mówi Dariusz Siński, prezes Huraganu i współorganizator zawodów.

Uderzył w barierki i słup

Nie obyło się bez licznych upadków. Najgroźniejszy zaliczył 16-letni Daniel Poniatowski z Nowej Rudy, w wyścigu juniorów młodszych. W trakcie walki, został barkiem odepchnięty przez Kacpra Majewskiego i z całym impetem uderzył o barierki i lampę oświetleniową. – Został przetransportowany na Szpitalny Oddział Ratunkowy do Zielonej Góry. Na szczęście, nie doszło do obrażeń wewnętrznych, skończyło się na niegroźnych potłuczeniach miednicy, nóg, i rąk  – mówi D. Siński.- Takie groźne wypadki zdarzają się podczas tego typu rywalizacji. Było sporo zakrętów, w walce o punkty kolarze  nie odpuszczają , dochodzi do kontaktu i o upadek nie trudno.

Co ciekawe Poniatowski na tyle dobrze się spisał we wcześniejszych etapach biegu i nazbierał tyle punktów,  że starczyło mu to by sięgnąć po trzecie miejsce w klasyfikacji końcowej.

Napisz komentarz »