REKLAMA

Wasze sprawy

Pękają opony

Opublikowano 22 lipca 2016, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańcy Wiechlic (gm. Szprotawa) żalą się na tłuczeń, jakim na zlecenie Urzędu Miasta wyrównano ich drogę ze wsi na osiedle. – Teraz to już zupełnie nie da się po niej jeździć! – żalą się.

W ich imieniu na sesji Rady Miasta głos zabrała Ilona Burzyńska, sołtys miejscowości. To już jej kolejna interpelacja w sprawie drogi z osiedla Wiechlice do wsi Wiechlice, której remont sześć lat temu okazał się najzwyklejszą fuszerką.

– Ostatnio było równanie dziur na tej drodze. Jest gorzej, niż było – grzmiała sołtyska. – Wyrównano ją takimi kamieniami, że rowerzystom pękają dętki, a kierowcom opony. Tłuczeń jest zbyt duży i zbyt ostry, aby można było swobodnie po nim jeździć! To są Wiechlice, a nie Dziki Zachód! – podkreśliła, zapraszając radnych na drogę.

Przypomnijmy, sześć lat temu drogę utwardzono za 155 tys. zł. Na przygotowanej podsypce firma miała wykonać dwuwarstwową nawierzchnię z tłucznia. Jak podkreślają mieszkańcy, droga zaczęła się sypać kilka miesięcy po oddaniu jej do użytku. Od tego czasu gmina poprawia co roku fuszerkę, wyrównując drogę tłuczniem.

Radni sprawy nie skomentowali, za to burmistrz Józef Rubacha obiecał, że firma, która łatała nawierzchnię, rozbije tłuczeń na mniejsze kawałki. – A najgroźniejsze kamienie usuniemy – obiecuje. – I takie rozwiązanie mieszkańcom wsi i osiedla musi na razie starczyć. Gmina bez dofinansowania nie położy asfaltu. Musimy poczekać na lepsze czasy.

Sprawdziliśmy. W środę, 20 lipca, większość kamieni została rozbita.

Napisz komentarz »