REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy, Zdrowie

To wstyd! Nie ma gdzie leczyć dzieci

Opublikowano 15 grudnia 2012, autor: Norbert Królik

Nie może być tak, że na ponad 20 tysięcy dzieci w powiecie żarskim jest tylko 20 łóżek szpitalnych na jedynym oddziale pediatrycznym. Na ratowanie zdrowia i życia najmłodszych pacjentów potrzeba 3 mln zł. Musimy pomóc.

Jedyny oddział dziecięcy w powiecie żarskim nie może przyjmować tulu pacjentów, bo ma za mało łóżek. – Musiałem zadzwonić w poniedziałek, 10.12., na pogotowie w Lubsku i Żaganiu, że mali pacjenci nie mogą być do nas przywożeni, bo nie mamy wolnych miejsc na oddziale – mówi Rafał Kołsut, ordynator pediatrii w Szpitalu na Wyspie Żarach. Teraz chore dzieci pogotowie wozi do Zielonej Góry, Szprotawy lub Nowej Soli.

Na żarskim oddziale jest 20 miejsc, które niemal cały czas są zajęte. Więcej jest w Szprotawie – 26 łóżek, a w Nowej Soli aż 35. W Żaganiu pediatrii nie ma.

– Jesteśmy jednym z nielicznych oddziałów, gdzie wykonuje się całą diagnostykę. Mamy renomę i przyjeżdżają tutaj dzieci nie tylko z powiatu żarskiego, ale z Żagania, z Gubina czy Nowogrodu Bobrzańskiego. Zgłasza się do nas wielu rodziców, ale my musimy odsyłać ich do Szprotawy, bo nie mamy miejsca. Często w izbie przyjęć dochodzi do dramatycznych scen, bo rodzicom trudno zrozumieć, że nie możemy przyjąć ich dziecka – wyjaśnia Patrycja Zabiegała, lekarz pracujący na oddziale dziecięcym.

 

Kup „Gazetę Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 827

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. belbel® 18 grudnia 2012 01:09 - Odpowiedź

    tak sie zawsze zastanawiam czy dzieci lekarzy i dyrekcji szpitala oraz ich rodziny tez odchodzą z kwitkiem?

Napisz komentarz »