REKLAMA

Komunikacja, Wasze sprawy

Dwie w cenie jednej

Opublikowano 07 października 2012, autor: Piotr Piotrowski

Ponad 4 mln zł będzie kosztował remont dróg w gminie wiejskiej Żagań i Małomicach.

Zakończył się już pierwszy etap inwestycji na drogach powiatowych relacji Rudawica – Pruszków – Małomice. Za 1,8 mln zł w Rudawicy wybudowano nową drogę – od skrzyżowania na Pruszków do granicy powiatu w kierunku Świętoszowa. Teraz ruszyła budowa drogi od Rudawicy do końca wsi Pruszków. Wartość inwestycji to 1,6 mln zł.

– Na oba etapy otrzymaliśmy dofinansowanie z Ministerstwa Infrastruktury w ramach tzw. „schetynówek”, w sumie ok. 760 tys. zł łącznie – mówi wicestarosta Jacek Grzelak. – To ważne drogi, którymi codziennie jeżdżą między innymi żołnierze do pracy w Świętoszowie.

Grzelak zastrzega, że drugi etap starostwo wykona praktycznie „za darmo”, bo dzięki pieniądzom zaoszczędzonym w pierwszym. – Planowaliśmy na Rudawicę 3,3 mln zł, ale ostatecznie firma wzięła za roboty 1,8 mln zł. To, co zostało, idzie na Pruszków – zaznacza.

Remont drogi w Pruszkowie potrwa do końca listopada. Wiosną przyszłego roku ma ruszyć trzeci, ostatni etap prac – od granic Pruszkowa do skrzyżowania z wyjazdem na Małomice. To blisko 1 km drogi. Remont będzie kosztować ok. 600 tys. zł. Tutaj również starostwo ubiega się o dofinansowanie z ministerstwa.

Napisz komentarz »