REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Zdrowie

Formaldehyd zbadają ręcznie

Opublikowano 28 września 2012, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Wyczekiwana i od dawna zapowiadana stacja badania żarskiego powietrza już działa. Niestety, stężenie trującego formaldehydu w powietrzu nie będzie mierzone stale, a jedynie od przypadku do przypadku.

Urządzenia zainstalowane w kontenerze przy Szkole Podstawowej nr 1 już mierzą poziom szkodliwych substancji w powietrzu. Wyniki będzie można sprawdzać od 1 października na stronie internetowej Lubuskiej Sieci Monitoringu Powietrza.

Stacja wyposażona jest w analizatory gazowe, które na bieżąco badają stężenie w powietrzu tlenku węgla, ozonu, dwutlenku siarki, tlenków azotu. Znajduje się tu też urządzenie do mierzenia 24 godziny na dobę stężenia pyłu zawieszonego PM10, a także zawartość metali ciężkich (arsenu, niklu, kadmu, ołowiu) i benzo(a)pirenu w pyle.


Liczba słów ukrytego tekstu: 380

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. andrzej 28 września 2012 10:50 - Odpowiedź

    Ha, ha, ha. No to problem formaldehydu w Żarach mamy z głowy. WIOŚ zbada go w tym roku raz, a w następnych latach po ustaleniu terminów z Kronopolem. Łatwo przewidzieć, że okaże się, że wszystko jest ok, a mieszkańcy coś sobie znowu wymyślili:)

Napisz komentarz »