REKLAMA

Komunikacja

Cicha likwidacja

Opublikowano 15 kwietnia 2010, autor: kd

Mniej pociągów na trasie z Żar do Węglińca i planowe opóźnienie pociągu z Legnicy – takie niespodzianki przygotowali podróżnym kolejarze.

O kłopotach z taborem na lokalnych liniach w okolicach Żar pisaliśmy jeszcze w marcu. Spółka PKP Przewozy Regionalne, z powodu ciągłych awarii szynobusów, wprowadziła na trasę Żary-Węgliniec zastępczą komunikację autobusową. Niestety, przy okazji zmniejszono komfort podróży, a przejazd do Węglińca wydłużył się o pół godziny. Tymczasem z niewygodnych połączeń rezygnowali pasażerowie, więc PKP wykreśla z rozkładu dwa kursy. Do czasu powrotu sprawnych szynobusów nie skorzystamy z połączenia Żary-Węgliniec (wyjazd o 18.18, oraz w relacji powrotnej, wyjazd z Węglińca o godz. 20.00).

To nie jedyne zmiany w lokalnym rozkładzie. Od poniedziałku (12.04.) pociąg z Legnicy, przez Żary do Tuplic, odjeżdża z legnickiego dworca o 10.28, czyli pół godziny później.  Dzięki takiej zmianie na pociąg w kierunku Żar zdążą się przesiąść pasażerowie porannego pociągu z Wrocławia.

Napisz komentarz »