REKLAMA

Aktualności, Kultura, Oświata

„Rolniczak” pożarty!

Opublikowano 06 stycznia 2012, autor: Paweł Kurpiewski

Dwie żarskie szkoły staną się jednością. \”Rolniczak\” zostanie wchłonięty przez \”Ceramik\”. Ilu pracowników obu szkół straci pracę? Co na to uczniowie?

Stanowiska już podzielone?

Połączenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych i Zespołu Szkół Technicznych już jest w fazie projektu. Ostateczna decyzja o sposobie połączenia należy do starostwa.

– My, jako dyrektorzy szkół, nie mamy na to żadnego wpływu, ani żadnego w tym interesu. Każdy ma swoich pracowników i chce dla nich jak najlepiej – tłumaczy Arleta Śniatecka, dyrektorka ZSOiT w Żarach.

Z informacji, do których dotarła „GR” jednoznacznie wynika, że starostwo już podjęło decyzję. Do jej zatwierdzenia wystarczy tylko poczekać kurtuazyjnie na opinię kuratorium, która i tak nie jest zobowiązująca do niczego.

Zespół Szkół Technicznych (dawniej Rolniczych, przyp. red.), szkoła z tradycjami, istniejąca od 1957 roku, od września tego roku zniknie z mapy szkół w Żarach.

W tym roku, tradycyjnie po pięciu latach rządów obecnych dyrektorów szkół ponadgimnazjalnych, odbędą się konkursy.  Ustaliliśmy, że podczas czerwcowego konkursu na dyrektora „Ceramika” pewną kandydatką ma być A. Śniatecka. Natomiast Alicji Bażańskiej, obecnej dyrektorce ZST już złożono propozycję nie do odrzucenia – stanowisko wicedyrektora połączonych szkół. Przyszła wicedyrektor nie chce komentować tej informacji. Natomiast A. Śniatecka gra w otwarte karty: – W czerwcu jest konkurs na dyrektora i nie wyobrażam sobie, abym w nim nie wystartowała. Chcę zarządzać „ceramikiem” kolejną kadencję.- przyznaje.

 


Liczba słów ukrytego tekstu: 628

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »