REKLAMA

Kultura, Oświata

Klasyka przy komplecie publiczności

Opublikowano 09 grudnia 2011, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Muzyka wielkiego kompozytora epoki baroku, Georga Philippa Telemanna, już po raz dziesiąty zabrzmiała w sali koncertowej żarskiej Państwowej Szkoły Muzycznej (2- 4.12). Widownia oklaskiwała występy około stu wykonawców z Polski i Niemiec.

Przy komplecie publiczności muzykowali artyści z Weißwasser, Magdeburga, Warszawy i Poznania oraz Żar. Pierwszego dnia X Festiwalu Telemannowskiego, w zespołach kameralnych, orkiestrze i chórze wystąpili uczniowie żarskiej szkoły muzycznej oraz szkół partnerskich z Niemiec, a także absolwenci PSM, gitarzysta Michał Jakubowski i akordeonista Michał Sowiński, aktualnie studenci Akademii Muzycznej we Wrocławiu. Największe brawa otrzymali Philipp-Juske Liehr, skrzypek z Magdeburga i Kwartet Smyczkowy z PSM w Żarach, wykonujący Sonatę Polską G. Ph. Telemanna oraz Polsko-Niemiecka Orkiestra Kameralna. Drugi dzień festiwalu to popis Poznańskiego Trio Kameralnego, a największą furorę zdobył występujący w finałowym koncercie Kwartet Smyczkowy Prima Vista.

X Festiwal Telemannowski realizowany był w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Edukacja kulturalna i diagnoza kultury”, a współfinansowany przez Centrum Edukacji Artystycznej MKiDN oraz Urząd Miejski w Żarach.

Napisz komentarz »