REKLAMA

Gospodarka

Stalowa firma

Opublikowano 01 grudnia 2011, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Wyprodukowane i zmontowane hale dla firm z Żagania i Iłowy potwierdzają, że Produs chce współpracować z lokalnymi przedsiębiorcami.

Produs powstał na bazie żarskiej Spółdzielni Inwalidów „Przodownik” (ul. Kujawska) w 2001 r. Z początku produkcja ograniczała się do asortymentu przejętego w „spadku” od poprzednika (skrzynki i kasety metalowe, sprzedawane w 90 proc. na Zachód). – Jednak dzisiaj to już zupełnie inna, nowoczesna firma, o kilku profilach produkcji. Jednym z głównych stała się produkcja hal oraz nietypowych konstrukcji budowlanych ze stali czarnej i nierdzewnej – przyznaje Tadeusz Korzec, prezes PW Produs. Produkowane są także stabilne meble warsztatowe cieszące się dużym wzięciem na rynku.

 

Kto się nie rozwija, ten się cofa

Firma zatrudnia niespełna 50 osób, ale o przyszłości mówi się tutaj z optymizmem. Uzyskali międzynarodowy certyfikat w spawalnictwie. – Szkolimy też bezpłatnie naszych pracowników, by każdy z nich posiadał stosowne uprawnienia – dodaje T. Korzec.

Zakład broni się przed kryzysem, myśli o inwestycjach i współpracy głównie z lokalnymi przedsiębiorcami, ale również z innych stron Polski oraz z zagranicy. – Jesteśmy już po wstępnych rozmowach. Proponujemy klientom, by nie szukali firm z daleka, bo lokalny patriotyzm to dobra rzecz, a my mamy ponadto dla nich bardziej atrakcyjne oferty. Już zrobiliśmy konstrukcję hal dla Bartexu z Żagania, a wkrótce oddamy kolejną, dla firmy Feryster z Iłowej – mówi z przekonaniem T. Korzec.

W Produsie wciąż są wolne miejsca pracy dla spawaczy i ślusarzy, jak również pracowników niewykwalifikowanych, w zależności od potrzeb rynku. Firma w najbliższym czasie zakupi nowe maszyny. – Stara, dobrze znana prawda, że kto się nie rozwija, ten się cofa, nie traci na swojej aktualności – kończy T.Korzec.

Napisz komentarz »