REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Wasze sprawy

Na dobre i złe

Opublikowano 01 grudnia 2011, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Czterdzieści pięć par świętowało w żarskiej Lunie złote gody (25.11.). Były medale, występy, toast i wzruszenia.

Jednym ze świętujących małżeństw byli Ewa i Franciszek Jurkiewicz. – Różnie w życiu bywało. Mamy za sobą ciężkie czasy, ale udawało się też uniknąć konfliktów. Przysięgi małżeńskiej „na dobre i na złe” dotrzymać trzeba – przekonywała pani Ewa.

– Zawsze jest dobrze, gdy złe się szybko zapomina, a pamięta tylko dobre – uzupełnił pan Franciszek.

Uśmiechnięty Marian Wlizło, który opowiadał, że zna się na ludziach, bo poznał ich wielu, gdy przez lata prowadził żarskie kino „Pionier”, spoważniał, gdy padło pytanie o miłość. – To złożona sprawa. Bo fascynacja, zauroczenie szybko mogą minąć. Miłość to wspólne życie, wspólne sprawy, to szacunek i wczuwanie się w kłopoty drugiej strony. Bo oboje jesteśmy jak jedno i tak się kochamy – wyjaśnił pan Marian, uśmiechając się do wpatrzonej w niego żony Ireny.

– Mamy dzieci, wnuki, czekamy na prawnuki. Najważniejsze jednak, żeby zdrowie dopisywało, nic więcej nam do szczęścia nie potrzeba – zapewniła pani Irena.

 

Medale od prezydenta

W piątkowe popołudnie, Luna była wypełniona po brzegi. „Złote” pary z Żar, gminy Żary oraz gminy Lipinki Łużyckie otrzymały „Medale za długoletnie pożycie małżeńskie” od prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej. Wręczali je burmistrz Żar, wójt gminy Żary i wójt gminy Lipinki Łużyckie.

Uhonorowano: Zofię i Stanisława Janowskich, Krystynę i Eugeniusza Kucal, Janinę i Bogusława Wełna, Zofię i Jozefa Ślipek, Stanisławę i Kazimierza Rozpędowskich, Emilię i Józefa Koleńskich, Michalinę i Piotra Ignaszaka, Mariannę i Michała Jemioło, Annę i Alojzego Kuczyńskich, Zofię i Bonifacego Kopaczel, Stefanię i Kazimierza Nowaków, Genowefę i Andrzeja Kierskich, Weronikę i Tadeusza Januszewskich, Mirosławę i Mariana Bogusławskich, Genowefę i Józefa Miedzińskich, Irenę i Mariana Wlizło, Annę i Tadeusza Świątkowskich, Janinę i Edmunda Czechowskich, Klarę i Adama Drewiczów, Michalinę i Mikołaja Kudła, Janinę i Edwarda Drozłowskich, Genowefę i Bolesława Zakrzewskich, Danutę i Michała Duraczek, Barbarę i Herberta Bogiszów, Marię i Józefa Steców, Teresę i Kazimierza Stodulskich, Emilię i Piotra Kulpa, Helenę i Kazimierza Tobjasz, Annę i Rudolfa Bugała, Zenobię i Józefa Jeziornych, Marię i Tadeusza Maćkowskich, Annę i Jana Świerk, Teofilę i Mariana Mańka, Irenę i Jana Droszczaków, Barbarę i Jana Ząbkiewiczów, Jadwigę i Stanisława Żołudź, Annę i Eugeniusza Olbryś, Halinę i Mieczysława Markiewiczów, Jadwigę i Czesława Kikoła, Ewę i Franciszka Jurkiewiczów, Reginę i Michała Dołęga, Danutę i Sławomir Brukiewa, Zuzannę i Jana Hadryś, Alinę i Kazimierza Mróz oraz Domicelę i Szymona Hajduk.

Na piątkową imprezę nie dotarli wyjątkowi małżonkowie, obchodzący 60-lecie wspólnego życia, Marianna i Władysław Kochanowscy z Bieniowa.

Dla jubilatów wystąpiła młodzież z ŻDK. Małżonkowie oraz ich najbliżsi wznieśli toast lampką szampana.

Napisz komentarz »