REKLAMA

Aktualności, Gospodarka

Hydrobiel sprzedaje

Opublikowano 24 listopada 2011, autor: Bogusława Janicka-Klisz

Ponad sto mieszkań zamierza sprzedać żarska firma Hydrobiel. Wszystkie znajdują się w trzech blokach przy ul. Wieniawskiego.

– Mieszkanie kupiliśmy pod koniec października, w dzień moich urodzin – uśmiecha się Marta Laska, którą zastaliśmy, gdy z mężem Dawidem wnosili meble do nowego dwupokojowego lokum. – Mieszkamy w tym budynku od lat czterech, dotąd wynajmowaliśmy kawalerkę – mówi pani Marta. Mieszkanie, mimo że wcześniej zamieszkane, otrzymali w stanie deweloperskim. Na jego remont wydali ok. 4 tys. zł.

Tańsze bez balkonu

Na rynek nieruchomości trafi w sumie ponad sto mieszkań hydrobielowskich. W części z nich wciąż zamieszkują lokatorzy, jednak w każdym przypadku, przed wystawieniem na sprzedaż, będą przez nich zdane. Hydrobiel zamierza wyzbyć się mieszkań w trzy lata, ponieważ część osób ma umowy najmu zawarte właśnie na taki okres.

– Wszystkim lokatorom oferowaliśmy prawo pierwokupu, a sprzedajemy te, których najemcy nie zdecydowali się kupić – mówi Barbara Szpojda z Hydrobielu.

Firma dysponuje kawalerkami oraz dwu- i trzypokojowymi mieszkaniami o powierzchni od 32 do 77 mkw. Ceny metra kwadratowego wahają się od 2 tys. 500 zł do 2 tys. 800 zł. Tańsze mieszkania znajdują się na parterze (nie mają balkonów) oraz poddaszu. – Najwięcej mamy takich do 50 mkw. Na ich utrzymanie wydać trzeba ok. 400-500 zł miesięcznie – uzupełnia B. Szpojda. Przekonuje, że na decyzję firmy o sprzedaży mieszkań wpływ miały zapowiedzi rządu o ograniczaniu programu „Rodzina na swoim”. – Już weszły w życie obostrzenia kryteriów. Tym, którym udało się skorzystać z programu jeszcze na starych zasadach, kredyty muszą zostać wypłacone do końca grudnia. Potem będzie jeszcze trudniej, bo program potrwa tylko do końca 2012. Ograniczy to finansowe możliwości klientów – dodaje.

Napisz komentarz »