REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Sport

Pomóż Tadkowi!

Opublikowano 26 sierpnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Chcesz mieć oryginalną koszulkę mistrza Polski, Wisły Kraków? W dodatku z autografami jej wszystkich zawodników i nazwiskiem Łukasza Garguły, wychowanka Piasta Iłowa?

Łukasz koszulkę przekazał Arturowi Sobczykowi, trenerowi Vitrosiliconu Intra Iłowa.

– Wpadliśmy na pomysł, aby za pośrednictwem Gazety Regionanej, zlicytować ją, a dochód ze sprzedaży przeznaczyć na leczenie i rehabilitację chorego zawodnika ŁKS-u Łęknica, Tadka Lenarda – tłumaczy A. Sobczyk. `

Tadeusz zaczynał piłkarską karierę w ŁKS Łęknica. Zanim uległ wypadkowi, miał sporo propozycji z innych klubów, m.in. Promienia Żary, testowały go nawet zespoły pierwszoligowe, takie jak Śląsk Wrocław i Lech Poznań.W ubiegłym roku podczas treningu doszło do pęknięcia tętniaka – paraliż, niedowład, brak mowy, a przede wszystkim realne zagrożenie życia. Dziś wygrał z chorobą, ale walczy o powrót do pełnego zdrowia. Potrzebne są pieniądze na rehabilitację.

– Szansa na powrót Tadka do gry jest bardzo realna. Potrzeba jednak czasu i leczenia – mówi jego żona.- Rehabilitacja jest kosztowna. Męża czeka jeszcze jedna operacja, wstawienia implanta.

Tadkowi w leczeniu przyda się każda złotówka. Na stronie portalu Allegro, od dziś (piątek, 26 sierpnia) rusza licytacja koszulki Wiły Kraków (adres…..).  Potrwa ona do 9 września.

Pieniądze na rehabilitację piłkarza  można wpłacać na konto Lubuskiego Związku Piłki Nożnej KRS 0000062690, nr konta:  74 1090 1535 0000 0000 5301 9188 z dopiskiem „rehabilitacja Tadeusza Lenarda”.

.

Napisz komentarz »