Ludzie, wydarzenia, Sport

Tomek na medal

Opublikowano 26 sierpnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Żaganianin zdobył srebrny medal na Międzynarodowym Drużynowym Turnieju Słowian w tenisie stołowym na wózkach inwalidzkich.

W zawodach w Tarnobrzegu wystartowało szesnastu tenisistów stołowych z Polski, Czech i Litwy.  Turniej drużynowy w klasie 2 wygrała drużyna Team POL 1, którą reprezentowała para: Rafał Czuper i oraz mieszkaniec Żagania, Tomasz Jakimczuk..

Tomek równie dobrze spisał się w turnieju indywidualnym, gdzie w klasie 2 zajął trzecie miejsce,  pokonując w pojedynku o ostatnie miejsce na podium Ladislava Tlaskala z Czech.

Ponadto żaganianin został powołany na Mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniahc 19-29 października w Chorwacji.T. Jakimczuk na co dzień jest pracownikiem Urzędu Miasta w Żaganiu.