REKLAMA

Sport

Ściga się z mistrzem

Opublikowano 26 sierpnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkaniec Żagania ściga się na torach motocrossowych wraz z mistrzem świata na żużlu, Tomaszem Gollobem. – To pasja, adrenalina, a także ogromna frajda – przyznaje Roman Oraczewski.

Oraczewski zapisał się do słynnego klubu KMP Dobromil, który trzy lata temu założyli

wieloletni mistrzowie Polski w motocrossie i rajdach enduro bracia Marek i Dariusz Przybysz. Wraz z nim w klubie są m.in. Bartosz Ogłaza najlepszy Polski freestylowiec oraz Jarosław Jędrysek.

 – W ciągu roku startujemy w 10 rundach Pucharu Polski w motocrossie – mówi żaganianin (26 l.). – Kibicuje mi narzeczona i najbliższa rodzina. Trasa liczy dwa kilometry. Obfituje w zakręty, koleiny, a także podmokłe, bagniste tereny, gdy popada deszcz. Jazda na Hondzie CRW 250 po takiej drodze wymaga nie lada wysiłku. Trzeba być dobrze przygotowanym kondycyjnie, mieć dużo siły, aby utrzymać przez ponad 20 minut motocykl w rękach.

Oprócz adrenaliny i pasji, Romanowi frajdy dodaje udział w zawodach znanych żużlowców.

 – Fajnie ścigać się z takimi gośćmi jak Tomek Gollob, najlepszy polski żużlowiec. A właśnie motocross to sport, od którego zaczynają rycerze speedwaya  -dodaje R. Oraczewski.

Motocross to nie tylko ściganie. To również zdobywanie tytułów mistrzowskich w zawodach drużynowych i indywidualnych. A tych nie brakuje w kolekcji żaganianina i klubu z Dobromila.

R. Oraczewski był trzeci w wyścigu na tzw. pętli na żagańskim poligonie podczas tegorocznego wyścigu The Great Escape. W najbliższym czasie, 3 września czeka go start podczas 7. rundy Pucharu Polski

Napisz komentarz »