REKLAMA

Wasze sprawy

Powiesiła się na strychu

Opublikowano 19 sierpnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Kolejne samobójstwa w powiecie żagańskim. Zwłoki 18-latki, która powiesiła się na strychu domu w Wymiarkach, znalazł jej 61-letni konkubent.

Młoda kobieta mieszkała u niego od kilku miesięcy. Mężczyzna zalazł ją martwą w środę, 17 sierpnia, wieczorem. Matka dziewczyny ani jej konkubent nie chcieli rozmawiać na ten temat z dziennikarzem „Gazety Regionalnej”. – Nie mam teraz do tego głowy – skwitował mieszkaniec Wymiarek, właściciel firmy.

Niewiele na temat dziewczyny mieszkającej u 61-latka wiedzą jego sąsiedzi. Chętniej mówią o nim. – Dużo pracuje – zdradza jego sąsiadka. – Jak rano wyjeżdża, to wieczorem wraca.

Żagańska prokuratura początkowo odstąpiła od sekcji zwłok, ale następnego dnia, w czwartek, 18 sierpnia, zmieniła decyzję – Wprawdzie wykluczono udział osób trzecich, ale postanowiliśmy mieć pewność i jednak zarządziliśmy sekcję – tłumaczy Anna Pierścionek, prokurator rejonowy.

 

Już jedenastu

Z kolei w Żaganiu życie odebrał sobie 61-letni mężczyzna. Powiesił się na pasku. Powodem były problemy osobiste.

Od początku roku na swoje życie targnęło się 15 mieszkańców powiatu żagańskiego, z czego 11 osób nie odratowano. Powody samobójstw to zawód miłosny, choroba oraz brak pieniędzy. Dla porównania, w ubiegłym roku było 16 samobójstw. Z danych policji wynika, że rekordowy był rok 2009. Wtedy na 43 próby, życie odebrało sobie 33 mieszkańców powiatu. Najwięcej przypadków było w Iłowej – aż 7. 

Napisz komentarz »