REKLAMA

Samorząd, Wasze sprawy

Skarbniczka ma się bać?

Opublikowano 11 sierpnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Czy Elżbieta Bielecka zostanie odwołana ze stanowiska skarbnika powiatu żagańskiego?

Bielecka została skarbnikiem w 2006 roku, za czasów rządów Jerzego Bielawskiego. W starostwie coraz częściej mówi się o tym, że ma zostać zastąpiona inną osobą, bardziej uległą nowemu staroście.

Wniosek o odwołanie skarbniczki na wrześniowej sesji Rady Powiatu ma ponoć złożyć starosta Marek Ślusarski. Powodem jest jego niezadowolenie z pracy E. Bieleckiej i nieporozumienia, do jakich miało dojść między nimi.

Jeden z pracowników starostwa zdradza: – Temat odwołania skarbniczki wisi od pewnego czasu w powietrzu. Starosta ma na jej miejsce swojego człowieka. To normalne, nowa władza wymienia kadrę – kwituje urzędnik. – Powiat co chwilę potrzebuje na coś kasy, a budżet nie jest elastyczny. Skarbniczka też, szczególnie gdy trzeba szukać jakiegoś grosza na nowe zadania.

– Nie chcę na ten temat rozmawiać, bo go obecnie nie ma – powiedział nam w czwartek, 11 sierpnia, wicestarosta Jacek Grzelak.

E. Bielecka zastrzega, że nic nie wie na ten temat. – Pierwsze słyszę. Ja nie narzekam na współpracę ze starostą. Czy mam się teraz bać? – pyta.

Napisz komentarz »