REKLAMA

Gospodarka, Wasze sprawy

Probet ma problem

Opublikowano 11 sierpnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Mimo że do uruchomienia produkcji coraz bliżej, żagańska firma Probet Dasag ma problem ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników.

Do modernizowanych hal po dawnym Bobie Polska obecnie ściągane są maszyny, trwa ich montaż, wymieniane są wszystkie instalacje.

– Przy adaptacji pracuje około 20 osób, jeszcze w tym roku postawimy ekrany dźwiękoszczelne – zapewnia Leonard Burczyński,właściciel. –  Produkcja ruszy wiosną przyszłego roku. Obecnie trwa rekrutacja.

Burczyński żali się, że trudno jest znaleźć na żagańskim rynku pracy wykwalifikowaną kadrę. – Potrzebujemy elektryków, budowlańców i operatorów skomputeryzowanych maszyn. Jeśli ich nie znajdziemy, podstawię autobus i będę wozić ludzi z Żar – mówi całkiem poważnie żarski przedsiębiorca, który obecnie zatrudnia ponad 200 osób. 

Probet Dasag ma problem nie tylko z budowlańcami, ale również z osobami do działu sprzedaży czy marketingu. Tutaj pojawia się kolejna przeszkoda – m.in. znajomość języka niemieckiego (CV można przesyłać na adres: info@dasag.pl).

 

Nowa produkcja

Przypomnijmy – hale po upadłej spółce przy ul. Fabrycznej za 7 mln zł kupiła od syndyka żarska firma budowlana Probet Dasag. Od ubiegłego roku trwa adaptacja pomieszczeń na hale do produkcji m.in. płytek posadzkowych, schodowych, tarasowych, parapetów, betonu architektonicznego, towarowego oraz akcesoriów do płytek. Powodem przenosin do Żagania był brak miejsca na rozbudowę zakładu przy ul. Przeładunkowej w Żarach.

W Żaganiu ma ruszyć dodatkowo zupełnie nowa produkcja. Jak zdradza właściciel, będą to wyroby na bazie komponentów polimerowo-cementowych. Technologia została opracowana przez firmę wspólnie ze studentami z Wrocławia.

Napisz komentarz »