O puchar Żagania

Opublikowano 11 sierpnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Już po raz dziesiąty żagańscy siłacze rywalizowali o puchar Żagania.

Sportowcy konkurowali w sześciu kategoriach. W konkurencji seniorów open w kategorii wagowej do 83 kg najlepszy okazał się Jarosław Orłowski z Małomic (102 kg). Drugi był Arkadiusz Komoda z Żagania (100 kg), a trzeci – Łukasz Faligowski (92,5 kg). W rywalizacji do 115 kg zwyciężył Wojciech Pawelczyk z Żagania (205 kg). Na kolejnych stopniach podium stanęli: Grzegorz Brewczyński (190 kg) i Dariusz Sawicki (185 kg).

W kategorii juniorów do lat 18 i 23, wygrał Paweł Hudziński (140 kg), drugi był Mateusz Janke (95 kg), trzeci – Mateusz Freliszko (80 kg), czwarty – Tomasz Przygyła (75 kg).

Wśród juniorek bezkonkurencyjna okazała się Paulina Lechowicz (65 kg), druga była Patrycja Orzeszek (45 kg), a trzecia – Ewelina Grzybowska (40 kg). W kategorii siłaczy niepełnosprawnych pierwsze miejsce wywalczył Dariusz Poprawski (95 kg), drugie – M. Freliszko (80 kg) z Lubska, a trzeci był również żaganianin – Marcin Biernacki (77,5 kg). W kategorii masters 150 kg wycisnął Adam Kowalczyk z Vitrosiliconu.

– Impreza nie odbyłaby się, gdyby nie pomoc burmistrza Żagania, Anny i Jarosław Otto oraz Edwarda Zatora. Do rywalizacji o puchary i dyplomy stanęło blisko 30 zawodników z Żagania, Iłowej, Lubska i okolic – opowiada Edmund Lechowicz, organizator zawodów i trener UKS Nike Żagań.

Przed żagańskimi siłaczami kolejne zawody, m.in. mistrzostwa Polski juniorów i juniorek do lat 18 i 23 we Władysławowie.