REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia, Samorząd

Poczet kandydatów żarskich

Opublikowano 05 sierpnia 2011, autor: E.C.

Część kandydatów na posłów z powiatu żarskiego jest już znana, choć nie ma pośpiechu?

Platforma Obywatelska już oficjalnie prezentuje swoją kandydatkę do Sejmu. Z powiatu żarskiego partię na listach reprezentować będzie Małgorzata Issel, radna powiatowa i  nauczycielka w żarskim Prusie. Tomasz Matysiak, przewodniczący koła PO nr 1 w Żarach, wspomina też o innej kandydatce, której nie zatwierdził jednak zarząd wojewódzki partii.

Polskie Stronnictwo Ludowe w jesiennych wyborach stawia na Dariusza Grocholę, radnego miejskiego w Żarach i wykładowcę w Łużyckiej Wyższej Szkole Humanistycznej.

Znani są już także kandydaci Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Marek Sikora, sekretarz wojewódzkiej rady SLD informuje, że o mandat poselski ubiegać się będą: Lucyna Grzybowicz, szefowa żarskiego ZNP i Elżbieta Haściło, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku.

 

Nie spieszą się

Choć w przypadku Prawa i Sprawiedliwości nie ma jeszcze oficjalnych ustaleń, udało nam się dowiedzieć, że partię na listach reprezentować będą Tomasz Czajkowski, radny powiatowy oraz Joanna Werstler-Wojtaszek, radna miejska w Żarach. Zarząd PiS nie spieszy się jednak z potwierdzeniem nazwisk swoich kandydatów. Jak mówi Kazimierz Drozd, przewodniczący PiS w Żarach, jest jeszcze na to czas i to nie pora, by zdradzać swoje plany. – Jak się inni spieszą, niech się spieszą – skwitował, zdradzając że w wyborów do Sejmu wystartuje trzech kandydatów z powiatu żarskiego.

Napisz komentarz »