REKLAMA

Sport

Sobieski szlifuje formę nad morzem

Opublikowano 05 sierpnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

Wzmocnieni czterema nowymi zawodnikami \”wojskowi\” zapowiadają walkę o co najmniej drugie miejsce w rozgrywkach i awans do I ligi.

WKS Sobieski Żagań, po bardzo udanym poprzednim sezonie i niespodziewanym awansie do play-off (czwarte miejsce po rundzie zasadniczej, przegrana 2:3 w play-offach z najlepszą drużyną ligi, Krispolem Września), solidnie przygotowuje się do nadchodzących rozgrywek. Na razie na własnych obiektach.

 – Drużynę zasili czterech nowych zawodników – zdradza Grzegorz Woźniak, kierownik WKS-u. – Ubędzie dwóch siatkarzy, grający trener Artur Darmstadter oraz Artur Wróblewski.

– Naszym celem jest pierwsze lub drugie miejsce po rundzie zasadniczej. W play-off chcemy walczyć i przejść do kolejnej rundy – dodaje dyrektor żagańskiego klubu, Kazimierz Poprawski.

Niewykluczone, że zarówno Artur Darmstadter, jak i Wróblewski zagrają od nowego sezonu w Budowlanych Gozdnica. Drużynę poprowadzi Zbigniew Lapunow. Na celowniku żagańskich działaczy znaleźli się głównie zawodnicy grający ostatnio w AZS-ie Zielona Góra. Sobieskiego od przyszłego sezonu wzmocni czwórka piłkarzy związanych z tą drużyną.

 

Nowa jakość

Pierwszym z nich jest Mateusz Świerzewski, który ma stworzyć duet środkowych z kapitanem zespołu, Jędrzejem Śląskim.

– Przenoszę się do Żagania, bo dostałem bardzo konkretną propozycję. W poprzednim sezonie byłem na kilku meczach w tym mieście i bardzo spodobała mi się atmosfera. Poza tym, z tego, co wiem, działacze montują tam bardzo ciekawą ekipę. Dla mnie bardzo ważne jest to, żeby się rozwijać. Gra o wysokie miejsce w lidze na pewno mi w tym pomoże – komentuje utalentowany środkowy, M. Świerzewski. 

Sporym wzmocnieniem mają być również Konrad Grześkowiak, który ma wzmocnić rywalizację na pozycji przyjmującego, atakujący Łukasz Tobys i rozgrywający Artur Matuszewski.

W żagańskiej drużynie zostanie też poprzedni „zaciąg” z Zielonej Góry – Adrian Milczarek, Wojciech Lis, libero Michał Baumgarten oraz najprawdopodobniej Sławomir Janusz. Wszyscy mieli ogromny wpływ na końcowy sukces WKS-u. Czy ten zestaw, w połączeniu z miejscowymi (m.in. Piotr Woźniak, Jędrzej Śląski, Dominik Hajkowski, Tomasz Binkowski), da radę powtórzyć sukces co najmniej na miarę tego z poprzedniego sezonu?

Siatkarze Sobieskiego przed sezonem wyjadą 18 sierpnia na 9-dniowy obóz do Świnoujścia. Później będą się przygotowywać do rozgrywek na własnych obiektach. W sumie kadra ma liczyć 18 zawodników i tylu pojedzie na zgrupowanie.

Napisz komentarz »