REKLAMA

Gospodarka, Ludzie, wydarzenia, Samorząd, Wasze sprawy

Kierownik od łopat i piasku

Opublikowano 11 sierpnia 2011, autor: Piotr Piotrowski

– Ta przeprowadzka jest po to, aby kolega starosty miał bliżej do pracy – zarzucają opozycyjni radni.

Przypomnijmy – Mirosław Ramza, partyjny kolega Marka Ślusarskiego, starosty żagańskiego, po wyborach został kierownikiem bazy magazynowej w Szprotawie. Teraz starosta postanowił przenieść bazę do Żagania, bo uważa, że w podgrzewanych garażach po byłej komendzie straży pożarnej sprzęt i auta będą się mniej narażone na awarie i zniszczenia.

 Część radnych dowiedziała się o przenosinach z „Gazety Regionalnej”.

– Poprzedni zarząd zlikwidował etat magazyniera w wydziale dróg i transportu, a nowe władze ponownie go utworzyły. W dodatku jest to stanowisko kierownicze. Kogo pan Ramza ma pod sobą, oprócz łopat i piasku? Aby być kierownikiem, trzeba mieć pod sobą ludzi, a nie tylko sprzęt – wytykał radny Zbigniew Teler na piątkowej sesji Rady Powiatu (29.07.). – Nie ma pieniędzy na traktorzystę, mimo że zakupiono drogą koparkę. Nie pracuje brygada do koszenia poboczy na drogach powiatowych. Ale tworzy się niepotrzebny stołek – grzmiał były wicestarosta.

– Czy te budynki przeszły na własność powiatu, że chcemy je adaptować na magazyn? Z tego, co wiem, to nie było w tej sprawie żadnej uchwały rady, a taka jest wymagana – przypominał radny Krzysztof Jarosz, były starosta żagański. – Pomieszczenia przy ul. Rybackiej lepiej nadawałby się pod domki rodzinkowe, których wybudowanie od podstaw będzie dużo droższe.

Zabierają Szprotawie

Pretensje ma też Józef Rubacha,burmistrz Szprotawy. – Ubolewam nad tym, że Szprotawa, tak jak kiedyś, znowu staje się przedmiotem niewłaściwych decyzji. Moim zdaniem, przenosiny bazy magazynowej i wydziału dróg do Żagania spowodują nie poprawę, lecz pogorszenie warunków na drogach powiatowych. Przykro mi, że nikt z zarządu powiatu nie rozmawiał ze mną na ten temat – komentuje burmistrz Szprotawy. 

Starosta M. Ślusarski przekonuje, że przenosiny nie będą miały negatywnego wpływu na utrzymanie dróg, a ze Szprotawy wyprowadzona zostanie tylko część logistyczna i magazynowa wydziału. – Chodzi o wykorzystanie tych garaży, szczególnie w okresie zimowym, kiedy jest problem z odpaleniem sprzętu na mrozie – tłumaczy. – Przenosiny sprzętu pozwolą na przedłużenie jego żywotności. Mniejsze będą też koszty napraw i konserwacji.

M. Ramza, na zarzuty opozycyjnych radnych, że przenosiny bazy do Żagania, mają ułatwić mu dojazdy do pracy, odpowiada krótko: – Bez komentarza.

Napisz komentarz »