REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Czarna środa

Opublikowano 14 lipca 2011, autor: Piotr Piotrowski

Starszy mężczyzna zginął w wypadku na trasie Żagań – Nowogród Bobrzański. Kierowany przez niego seat uderzył czołowo w ciężarowego mercedesa.

Na zakręcie przed Miodnicą kierowca seata, Władysław Z. (74 l.), jadąc w kierunku Żagania, na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas i czołowo zderzył się z ciężarowym mercedesem, a następnie z jadącym za nim drugim mercedesem.

Tego dnia było parno, duszno, kierowcy mieli problemy z koncentracją. Kierowca seata najprawdopodobniej zasłabł.

 

Zabrakło karetek

Kierowca seata zginął na miejscu, a ranny pasażer został przetransportowany pogotowiem lotniczym do szpitala w Zielonej Górze. Ranny został też kierowca ciężarowego mercedesa, mieszkaniec powiatu żarskiego, którego przewieziono do szpitala w Żarach.

Komenda Powiatowa w Żaganiu, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej, wyjaśnia dokładne okoliczności i przyczyny wypadku. Z tego powodu blokada drogi trwała kilka godzin.

– To była naprawdę pracowita środa – przyznaje Ryszard Smyk, kierownik żagańskiego pogotowia. – Zgłoszenie o wypadku w Miodnicy dostaliśmy, gdy dwie karetki udzielały pomocy poszkodowanym w wypadku na ul. Szprotawskiej w Żaganiu. Nie mając ludzi ani sprzętu, wezwaliśmy na pomoc pogotowie lotnicze, które przetransportowało ciężko ranną osobę do zielonogórskiego szpitala. Wysłaliśmy tam też zwykłą karetkę transportową.

Napisz komentarz »