REKLAMA

Sport

Żagańska kuźnia talentów

Opublikowano 14 lipca 2011, autor: Piotr Piotrowski

Ostatni sukces Mateusza Fórmańskiego i sióstr Sadłowskich (obecnie występują w ZLKL Zielona Góra) to dobry prognostyk przed kolejnymi ważnymi zawodami lekkoatletycznymi.

Medali podczas Młodzieżowych Mistrzostwach Polski było więcej. Znakomity występ odnotowała Kinga Sadłowska, która w biegu na 400 m z wynikiem 54,71 zdobyła srebrny medal. Po krajowych mistrzostwach zarząd PZLA ustalił skład reprezentacji Polski na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Ostrawie (14-17 lipca). Powołanie do reprezentacji Polski obok Mateusza Fórmańskiego otrzymała także Kinga, która wystąpi w sztafecie 4×400. Mateusz będzie walczył o kolejny medal w biegu na 400 m oraz w sztafecie 4 x 400.

W Ostrawie zobaczymy więc dwóch wychowanków  trenera Adama Szulca , którzy obecnie trenują i studiują w Zielonej Górze. – Cieszą mnie sukcesy moich byłych zawodników – mówi trener. – Tym bardziej, iż  ich pozycja w światku lekkoatletycznym jest coraz wyższa. Są znakomitym wzorem do naśladowania dla młodych żagańskich lekkoatletów  i mam nadzieję , że wkrótce w ślady Kingi , Darii i Mateusza podążą  następni.

Napisz komentarz »