REKLAMA

Sport

Czarni testują

Opublikowano 14 lipca 2011, autor: Piotr Piotrowski

Żagańscy piłkarze mają za sobą już trzy sparingi. Janusz Kudyba przyglądał się w nich kilku nowym zawodnikom. Ma też swojego asystenta – trenera bramkarzy, który wychował m.in. Tomasza Kuszczaka.

W pierwszym sparingu, w Legnicy Czarni przegrywali już po dwudziestu minutach 0:2. Tuż przed przerwą bramkę kontaktową strzelił dla żagańskiego zespołu Łukasz Pazurkiewicz (nomen omen – ostatnio Miedź Legnica). Po przerwie drugiego gola dla podopiecznych Janusza Kudyby zdobył Krzysztof Gancarczyk, z którym pół roku temu  żagański klub….rozwiązał umowę.

Z nowych zawodników w barwach Czarnych zobaczyliśmy: Tomasza Wasilewskiego, Artura Miłego, Grzegorza Horubała, Pape Samba Ba oraz  Michała Kojdera. Wasilewski to były bramkarz  Miedzi, Miły  to pomocnik ostatnio grający w GKS Jastrzębie, Samba Pa występował ostatnio w pierwszoligowym KSZO Ostrowiec. 29 -letni Senegalczyk występuje na pozycji obrońcy.  Horubała to kolejny zawodnik mający za sobą grę w GKS Jastrzębie. Ma 20 lat i gra na pozycji napastnika. Kojdera nie trzeba żagańskim kibicom specjalnie przedstawiać. Ostatnie dwa sezony grał w zielonogórskiej Lechii. 21-letni napastnik nie może jednak ubiegłego sezonu zaliczyć do udanych.

W kolejnym, sobotnim sparingu, z Lechią Zielona Góra Czarni zremisowali 1:1.Bramki zdobyli: Artur Małecki dla Lechii i Radosław Flejterski (z rzutu karnego) dla Czarnych. Po zdobyciu wyrównującego gola  Czarni mieli okazję na drugą bramkę, ale Flejterski nie wykorzystał kolejnego rzutu karnego. W żagańskim zespole zagrał m.in. kolejny nowy bramkarz Adrian Masarczyk. 23-letni zawodnik ostatni sezon spędził w Rzepinie, w barwach Ilanki. Ma 189 cm wzrostu. Przypomnijmy, w Czarnych pierwszym nowym zawodnikiem, który podpisał kontrakt jest Adam Kłak. Wychowanek Piasta Nowa Ruda podpisał roczny kontrakt z drugoligowcem. Kłak przez kilka sezonów reprezentował barwy Miedzi Legnica. Ostatni rok spędził w Górniku Wałbrzych, w którym zagrał 23 ligowe mecze i strzelił jedną bramkę.

Trener Kuszczaka w Żaganiu

Ale to nie koniec zmian. Drugim trenerem Czarnych, jednocześnie trenerem bramkarzy został  Janusz Jedynak. Ostatnio pracował w MKS Oława, stąd zna się z obecnym dyrektorem Czarnych, Jerzym Woźniakiem. To właśnie za namową tego ostatniego trafił do Żagania. Wychowankiem Janusza Jedynaka jest między innymi Tomasz Kuszczak – obecnie piłkarz Manchesteru United, z którym w 2008 roku wygrał Ligę Mistrzów.  W środę, 13 lipca Czarni zagrali kolejny sparing, z Górnikiem w Wałbrzychu.

W Czarnych nadal nie ma nowego prezesa, chociaż działacze zapowiadali, że jego nazwisko poznamy pod koniec czerwca. W czwartek, 14 lipca (już po zamknięciu tego numeru „GR”) odbyło się walne zebranie sprawozdawczo – wyborcze. 

Sezon Czarni rozpoczną już w środę, 20 lipca, pucharowym meczem w Głogowie. Trzy dni później, 23 lipca wyjadą na inauguracyjny mecz II ligi do Kluczborka. To będzie mecz podtekstami, wszak do MKS-u przeszedł z Żagania trener Zbigniew Smółka. Na własnym stadionie, tydzień później 30 lipca żagańscy piłkarze podejmą Górnika Wałbrzych.

Napisz komentarz »