REKLAMA

Wasze sprawy

A czy wolno oddychać?

Opublikowano 23 czerwca 2011, autor: Piotr Piotrowski

\”Zabrania się gry w piłkę, wyprowadzania psów, niszczenia zieleni, deptania trawników oraz dokarmiania gołębi\”- takie znaki wywiesiła spółdzielnia mieszkaniowa w Żaganiu. – A oddychać wolno? – pytają mieszkańcy.

W spółdzielni informują, że znaki na blokach umieszczono na życzenie części lokatorów. I dodają: – Tych, którym przeszkadzają psie kupy i gołębie odchody, a także maluchy kopiące piłkę o ścianę bloków.

– To dobry pomysł, bo sama codziennie wdeptuję w jakiś psie gówno – przyznaje Łucja Zubik. – Właściciele psów nie sprzątają po nich odchodów. Ja też mam psa, ale nie wychodzę z nim na pobliski trawnik. A gołębie… Nieraz mam zieloną pościel wywieszoną na balkonie. Zwabiane przez sąsiadów srają, gdzie popadnie.

Ale są też głosy niezadowolenia. – Te znaki to absurd! Chyba nie ma takich w całej Polsce! Zakaz wyprowadzania psów? Co to jest? To znaczy, że mam tego psa wziąć na ręce i zapakować do auta, a potem wywieźć do parku? – pyta pan Edmund. – Tak samo z gołębiami. Przylatują, to je karmimy. Nic w tym złego. A co nam spółdzielnia wywiesi za tydzień? Może zakaz oddychania i rozmawiania pod blokiem.

Napisz komentarz »