REKLAMA

Wasze sprawy

Minister do łopaty!

Opublikowano 23 czerwca 2011, autor: Piotr Piotrowski

Radni powiatu żagańskiego są zaniepokojeni raportem pośredniaka: bezrobocie w powiecie żagańskim jest jednym z najwyższych w województwie.

Radnym sprawozdanie ze pracy Powiatowego Urzędu Pracy za ubiegły rok przedstawiła Wioletta Tybiszewska, jej dyrektor. Nie miała dobrych informacji. – Od kilku lat powiat żagański zajmuje miejsce na podium, oczywiście pod względem najwyższego bezrobocia. Z reguły jest to drugie, albo trzecie miejsce, tuż za powiatami krośnieńskim i strzeleckim – powiedziała. – Rośnie liczba bezrobotnych z wykształceniem gimnazjalnym. Wzrósł też odsetek osób bez pracy z wykształceniem wyższym. Z 40 aż do 425.

Mniej kasy

Na koniec 2010 roku PUP odnotował 6.700 osób bez pracy, z tego 4.900 zostało objętych różną formą aktywizacji. – Mogliśmy tak dużej rzeszy pomagać, bo budżet wynosił 17,5 mln zł – tłumaczyła W. Tybiszewska.

DW tym roku PUP ma trzy razy niższy budżet, ok. 6 mln zł.

Wystąpienie Tybiszewskiej wzbudziło na sali emocje. Nie krył ich zwłaszcza radny Karol Jersak. – Jestem przeciwnikiem dawania pieniędzy bezrobotnym za nic. To głupota ministrów, którzy powinni resztę życia przesiedzieć w więzieniu! – grzmiał Jersak. – Co minister oświaty osiągnął przez likwidację szkół zawodowych? Dziś mamy masę bezrobotnych. Niech lepiej minister zatrudni się do łopaty. Czy jakiś poseł się tym problemem zainteresował? Oni tylko interesują się problemami tuż przed wyborami.

Napisz komentarz »