Pedałowali przez 24-godziny

Opublikowano 23 czerwca 2011, autor: Marcin Ruszkiewicz

Kolarze Żary MTB Team po raz drugi z rzędu wystartowali w 24-godzinnym wyścigu w Chemnitz (18-19.06.). Ośmioosobowa drużyna przejechała łącznie ponad 600 kilometrów.

Podobnie jak rok temu nasz zespół wystąpił w składzie: Arkadiusz Kiełbasa, Krzysztof Szczotka, Bartłomiej Pazera, Bartłomiej i Marcin Żołądkowscy, Tomasz Makowski, Zbigniew Pawłowski oraz Krzysztof Woliński. – Była to najbardziej oczekiwana przez nas impreza sezonu. Wygrywała drużyna, która w ciągu 24 godzin przejechała najwięcej okrążeń – relacjonuje Krzysztof Woliński, prezes Żary MTB team. – Trasa wyścigu była niemalże identyczna jak ubiegłoroczna, choć pewne odcinki, ze względów bezpieczeństwa, zostały zmodyfikowane. Jedno okrążenie liczyło 9 km. Zawodnicy rozpoczynali start w strefie zmian, gdzie zawodnik kończący pętle przekazywał pałeczkę kolejnemu zawodnikowi z drużyny, a ten z kolei przebiegał z rowerem przez tą strefę na końcu której wsiadał na rower i ruszał na trasę – dodaje Woliński.

Żarski team radził sobie bardzo dobrze, zarówno na fragmentach szutrowych, które nie obfitowały w techniczne trudności, jak i na tych technicznych odcinkach. Niestety nie obyło się bez defektów. Jeden z zawodników musiał na trasie reperować rower, co miało wpływ na końcowy rezultat. Zawodnicy pokonali 73 rundy, co dało łącznie 650 przejechanych kilometrów. Walka trwała do końca wyścigu, Arkadiusz Kiełbasa, lider żarskiej drużyny wpadł 20 sekund, przed zamknięciem trasy i o 2 sekundy wyprzedził rywali. – Mimo nienajlepszej pogody, padającego deszczu i niskiej, jak na tą porę roku, temperatury, każdy z zawodników dał z siebie wszystko – A. Kiełbasa pokonał najwięcej rund, bo aż 12 (108 km), Krzysztof Szczotka i Krzysztof Woliński pokonali po 10 rund (90 km), Bartłomiej Pazera i Marcin Żołądkowski – 9 rund (81 km), Bartłomiej Żołądkowski i Zbigniew Pawłowski – 8 rund (71 km) i Tomasz Makowski – 7 (63 km).  Ostatecznie żarski team uplasował na 50 startujących drużyn uplasował się na 11. pozycji.