REKLAMA
absolut

Aktualności, Gospodarka

Palcem po wodzie

Opublikowano 27 maja 2010, autor: Piotr Piotrowski

– Pan nas oszukał, panie prezesie. Zaczyna pan inwestycję, a Żagań dalej nie ma kredytu na kanalizację. Czy stracimy unijne pieniądze? – grzmieli radni na szefa Żagańskich Wodociągów i Kanalizacji.

Żagań może stracić unijne dofinansowanie na budowę kanalizacji w dwóch dzielnicach miasta i pięciu podżagańskich wsiach. W rachubę wchodzi aż 43,6 mln zł. Powód? Aby otrzymać dotację, musi mieć jeszcze 38,5 mln zł wkładu własnego. A nie ma. Spółka Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje próbowała pożyczyć pieniądze w banku, ale bezskutecznie. Banki nie są zainteresowanie udzieleniem tak dużego kredytu. Trzy przetargi zakończyły się fiaskiem, dlatego spółka rozpoczęła negocjacje. Ale one również nie przynoszą efektów. Dlatego radni zaprosili Mirosława Białego, prezesa ŻWiK, na wtorkowe obrady komisji budżetowej (25 maja).

Żeby przeczytać więcej, kup „Gazetę Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 410

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »