REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Sport

Rywalizował z Obikwelu

Opublikowano 16 czerwca 2011, autor: Marcin Ruszkiewicz

Mateusz Kołodziej sprinter z żarskiego Agrosu rywalizował z Francisem Obikwelu, mistrzem Europy. A to wszystko podczas mityngu Samsung Athletic Cup.

12 czerwca na stadionie lekkoatletycznym AWF w Krakowie zebrały się gwiazdy światowego formatu: Francis Obikwelu – rekordzista Europy w biegu na 100 metrów, Tomasz Majewski – mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, Piotr Małachowski – wice mistrz olimpijski w rzucie dyskiem i Adam Kszczot – aktualny halowy mistrz Europy w biegu na 800 metrów.

W tym gronie znalazł się M. Kołodziej, uczeń ZSOiE w Lubsku. Podopieczny Dariusza Wisza wystartował w biegu na 100 m w jednej serii z Obikwelu i Dariuszem Kuciem, mistrzem Polski. Meteusz z czasem 10.62 zajął szóste miejsce, co zaowocowało wypełnieniem minimum wśród juniorów na mistrzostwa Polski, mistrzostwa Europy oraz powołaniem do kadry. Nieoczekiwanie rywalizację sprinterów z niezłym czasem 10.15 wygrał Kuć, wyprzedzając samego mistrza starego kontynentu.

Rewelacyjny Gałandziej

Równocześnie ze zmaganiami wielkich gwiazd, w zawodach brali udział zwycięzcy regionalnych eliminacji, które odbyły się w 16 miastach Polski w maju i czerwcu. Rywalizowali oni o zwycięstwo w sześciu konkurencjach: biegi na 100, 300, 600 (kobiety) i 1000 metrów (mężczyźni) oraz pchnięcie kulą, skok w dal i skok wzwyż.

W pchnięciu kulą Karolina Dziedzic (Gim. nr 2 Żary) uzyskała dobry wynik 11,74 m. co dało jej 5 miejsce, również na tej pozycji konkurs skoku wzwyż ukończył Grzegorz Siwak (Gim. nr 3 Żary), pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 1.70. Rewelacją zawodów okazał się Jakub Gałandziej, jeden najmłodszych zawodników Agrosu, który wygrał bieg na 100 metrów, osiągając wspaniały czas – 11.23.

Oprócz zmagań czysto sportowych, podczas mityngu miał miejsce bieg pokazowy – sztafeta 4×100 m, w której uczestniczyli krakowscy politycy, znani sportowcy, zawodnicy Samsung Athletic Cup 2011 oraz podopieczni Fundacji Spełnionych Marzeń, wspierającej dzieci dotknięte chorobami nowotworowymi i ich rodziny. Dzieci, które uczestniczyły w biegu, otrzymały  wartościowe prezenty od marki Samsung.

Napisz komentarz »