REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Sport

Na III ligę nas nie stać

Opublikowano 16 czerwca 2011, autor: Piotr Piotrowski

Rozmowa z Marcinem Świrlikiem, piłkarzem Vitrosiliconu Intra Iłowa i najlepszym strzelcem IV ligi (24 gole)

Zaskoczony wynikami? Vitrosilicon Intra awansował o 6 lokat w tabeli.

Nie ukrywam, że tak. Jesienią przegrywaliśmy, ale wiosną jest zupełnie inaczej. Trener Artur Sobczyk poukładał ten bardzo odmłodzony zespół. Odeszło kilku filarów i wielu nie wróżyło nam dobrze. Osobiście starałem się zastąpić Grzesia Borkowskiego.

Udało się. Zdobyłeś 24 gole, praktycznie w każdym meczu strzelasz przynajmniej jedną bramkę.

Cieszę się, że mogę pomóc drużynie. Te gole to nie tylko moja zasługa, ale całej drużyny i taktyki trenera. Artur kładzie nacisk na obronę, co przyniosło efekt, bo straciliśmy tylko 9 bramek wiosną. A z dobrej defensywny bierze się dobry atak. Wcześniej Vitrosilicon grał ofensywnie, ale przegrywał.

Walka o utrzymanie IV ligi na pewno nie jest szczytem marzeń kibiców w Iłowej?

Proszę mi uwierzyć, że moim też nie. Na pewno chciałoby się więcej. Liczę, że jeśli utrzymamy skład z tego sezonu, miasto i sponsorzy dalej będą pomagać, uda się walczyć o czołowe lokaty. Na III ligę Iłowej obecnie nie stać. Nie z takim budżetem. Takie próby buodwania „na szybko” drużyn, które walczyły o III ligę kończyły się często fiaskiem.

Po tak udanym sezonie na pewno nie narzekasz na brak ofert z innych klubów?

Przyznam, że mam jedną propozycję. Nie zdradzę nazwy klubu ani ligi. Chciałbym jednak zostać w Iłowej i pomóc kolegom w osiągnięciu dobrego wyniku. `

Dziękuję.

Napisz komentarz »