I kto jest \”debeściak\”?

Opublikowano 16 czerwca 2011, autor: Marcin Ruszkiewicz

Już zdążyliśmy się przyzwyczaić, że młodzi koszykarze UKS Chromik wygrywają każde zawody. Na ich koncie kolejne, spore sukcesy.

Lepsi od Zastalu

Podopieczni Łukasza Rubczyńskiego i Tomasza Sobczaka wywalczyli mistrzostwo województwa lubuskiego w mini koszykówce. Zawody z udziałem pięciu najlepszych ekip z naszego regionu rozegrano w Słubicach (1.06.). Młodzi koszykarze z Żar wygrali wszystkie swoje spotkania i pewnie sięgnęli po złote medale. Chromik w walce o najwyższy stopień podium pokonał: SKM Zastal Zielona Góra II 41:9, UKS Lotnik Słubice 46:11, SKM Zastal I 34:25 i UKS Chromik II 20:0 (walkower). MVP turnieju trafiło do Michała Kępińskiego.

Leją wszystkich

Dzień później (2.06.) w Bolesławcu rozegrano turniej młodzików. I znów najlepszy okazał się UKS Chromik. Żaranie w pokonanym polu pozostawili Starbol Bolesławiec, zespół Bielska Białej i drugą drużynę UKS Chromik. Ponownie najlepszym zawodnikiem zawodów okazał się M. Kępiński.

Bestkemania rozstrzygnięta

Zakończono II edycję żarskiej Bastketmani. Po raz drugi z rzędu zwyciężyła Szkoła Podstawowa nr 2, która w finale pokonała SP-8. Turniej kierowany był do uczniów żarskich szkół podstawowych, a miał na celu „wyłowienie” koszykarskiego narybku. Organizatorem turnieju był klub Chromik. – Chcieliśmy, by przez nasz turniej przewinęła się jak największa rzesza młodych ludzi. Tych najzdolniejszych zachęcaliśmy do trenowania w naszym klubie – mówi Łukasz Rubczyński, trener Chromika. Finaliści otrzymali komplet strojów, a pozostałe drużyny piłki. Najlepsi zawodnicy poszczególnych zespołach: SP1 – Marcin Rybnik, SP2 – Mateusz Orzechowski, SP5 – Hubert Owczarek, SP8 – Hubert Schönborn, SSP – Miłosz Bielak. MVP turnieju – Adrian Wolny (SP2).