REKLAMA

Sport

Judocy wymiatają

Opublikowano 16 czerwca 2011, autor: Piotr Piotrowski

Żagański judoka siódmy w kraju, w mocno obsadzonym międzynarodowym turnieju judo w Opolu.

Punkty w Otwartym Pucharze Polski Juniorów w Judo zaliczono Arturowi Strutyńskiemu 

do rankingu najlepszych zawodników swoich kategorii wagowych w kraju.

Walczono na trzech matach, według regulaminu Polskiego Związku Judo. Na starcie stanęła duża liczba zawodników. Ponad 300 doświadczonych już adeptów judo rywalizowało ze sobą o miano najlepszego w kraju. Byli sportowcy z Ukrainy, Czech, Niemiec i Polski. Średnio, każdy zawodnik stoczył od czterech do sześciu walk.

Jednym z celów tak dużej imprezy sportowej było przygotowanie szerokiej kadry narodowej do udziału w pucharze Europy. Zawodnik Akademii Judo w kategorii  60 kg zajął siódme miejsce. 

– Był to pierwszy tak poważny start w tym sezonie sportowym – mówi Marek Cieplicki, trener Artura i Akademii Judo. – Artur oprócz treningów dba o wysokie osiągnięcia w szkole.

Oprócz zawodników z kilkuletnim doświadczenie na tatami, w Akademii Judo Żagań swoją sprawność sportową podnoszą młodsi. W poniedziałki o 16.00 w grach i zabawach na macie uczestniczą 4-6 latki, a we wtorki i czwartki od 16.30 ćwiczą 7-10 latki oraz 11-14 latkowie. – Wszystkich chętnych zapraszamy na halę widowiskowo-sportową przy ulicy Kochanowskiego – dodaje M. Cieplicki.

 

Napisz komentarz »