REKLAMA

Sport

Sezon otwarty!

Opublikowano 12 maja 2011, autor: Marcin Ruszkiewicz

Reprezentanci kraju, mistrzowie Polski, wysoki poziom sportowy – tak wyglądał turniej otwarcia sezonu w beach soccerze w Żarach.

W zmaganiach na profesjonalnym boisku do piłki plażowej zmierzyły się trzy żarskie i trzy zielonogórskie drużyny. Zmagania wygrała ekipa Norimpexu, która po bardzo zaciętym meczu pokonała Remo-Team Scorpion (obie drużyny z Zielonej Góry). W meczu o trzecie miejsce Edi z Zielonej Góry pokonał przedstawicieli Żarskiego Klubu Sportów Walki. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Adriam Niedźwiecki (Norimpex), a bramkarzem Remigiusz Chyła (Remo-Team Scorpion). Gośćmi specjalnymi turnieju byli reprezentanci kraju oraz piłkarze aktualnego mistrza Polski – drużyny Hotel Continental Krynica Morska. Zawodnicy na czele z Pawłem Friszkemutem, uczestnikiem mistrzostw świata, przeprowadzili pokazowy trening a później dołączyli do drużyn grających w turnieju.

– Wielu zawodników ma potencjał, który przy wsparciu treningami z pewnością

umożliwiłby im grę w beach soccer na wysokim poziomie – stwierdził obserwując zmagania piłkarzy Henryk Kuczma, trener aktualnych mistrzów Polski. – Jestem przekonany, że już po turnieju otwarcia wśród kolejnych osób zaszczepiliśmy beach soccerowego wirusa. Dla nas, czyli reprezentacji Mundialu, najważniejszą, docelową imprezą tego sezonu, będą mistrzostwa Polski, rozgrywane na gdańskiej plaży. A ja już zapraszam wszystkich mieszkańców Żar i okolic na czerwcowy turniej, który jest naszą sztandarową imprezą. Szykujemy kilka niespodzianek, ale o szczegółach poinformujemy już wkrótce na łamach „Gazety Regionalnej” – mówił Jacek Mondorowicz, prezes stowarzyszenia Mundial, organizatora zawodów.   

 

ramka

W trakcie imprezy rozstrzygnięto konkurs „Zagraj z nami”. Muzyczny telefon komórkowy wygrała…….Zwyciężczyni gratulujemy.

 

ramka

Stowarzyszenie Mundial składa podziękowania:  Małgorzacie i Kazimierzowi Ciszko z  firmy Prant, Dorocie i Andrzejowi Adamek z firmy PHU Adamek, Starostwu Powiatowemu, żarskiemu MOSRiW-owi i „Gazecie

Regionalnej” za wsparcie medialne.

Napisz komentarz »