REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Koronawirus w Żarach

Opublikowano 23 marca 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zakażona koronowirusem

Policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach zakażona koronowirusem.
– Wynik testu u policjantki wyszedł pozytywnie. Oprócz niej na kwarantannie przebywa 8 policjantów z powiatu żarskiego. Na czas dezynfekcji zamknięty był komisariat w Lubsku, ze względu na to, że policjantka tam pracowała. Komisariat będzie pracował normalnie  – informuje Marcin Maludy, rzecznik prasowy wojewódzkiej komendy policji.
Policjantka pracuje w komisariacie w Lubsku.
Do wczoraj, w województwie lubuskim było 11 potwierdzonych przypadków zakażeń. Według informacji przekazanych przez Urząd Wojewódzki, policjantka z Lubska w tych statystykach nie była jeszcze uwzględniona.
– Wiemy, że są nowe przypadki zachorowań w naszym województwie, niestety ministerstwo jeszcze nie potwierdziło, ile jest ich konkretnie – mówi Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowa wojewody Lubuskiego.
Policjantka pełniła ostatnio służbę na granicy w Olszynie.
– Żaden z naszych funkcjonariuszy nie miał kontaktu z tą policjantką. Poinformowaliśmy o tej sprawie inspektora sanitarnego MSWiA i czekamy na dalsze wytyczne – mówi mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy
komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.
– Otrzymaliśmy informację o zakażeniu policjantki z Lubska – potwierdza Andrzej Jancewicz z Państwowego Inspektoratu Sanitarnego MSWiA.
Napisz komentarz »