REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Koronawirus w Szprotawie!

Opublikowano 24 marca 2020, autor: _admin_

Pierwszy przypadek zachorowania na koronawirusa w powiecie żagańskim. Zarażona to pracownica jednego z zakładów produkcyjnych w Wiechlicach.

Informację o potwierdzonym wyniku przekazała nam dziś rano Aleksandra Chmielińska- Cieplny, rzecznik Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego.

– Po stwierdzeniu u kobiety koronawirusa, obecnie przebywa ona w izolacji domowej – mówi rzeczniczka LUW. Jak ustaliliśmy, zakażona to 60-letnia mieszkanka gminy Szprotawa. Nieoficjalnie wiadomo, że mogła zarazić się od swojego krewnego, który przebywał ostatnio w Niemczech. Po tym, jak stwierdzono u niej koronawirusa, hala w zakładzie, gdzie pracowała, została zamknięta, a osoby zatrudnione w nim – objęte kwarantanną. Przez ostatnią dobę w województwie lubuskim liczba zakażonych osób wzrosła o 3, w sumie jest już 19 pacjentów z potwierdzonym koronawirusem. W kraju testy wykazały obecność wirusa u 766 osób, 8 zakażonych zmarło.

komentarze »
 1. Jan 24 marca 2020 10:51 - Odpowiedź

  „a osoby zatrudnione w nim – objęte kwarantanną”. Kłamiecie celowo, czy Was okłamano celowo?
  Być może część pracowników została poddana kwarantannie, ale na pewno nie wszyscy, jak wynika z Waszego artykułu.

 2. Kaśka 24 marca 2020 13:35 - Odpowiedź

  Osoby które z nią pracowały zostały objęte kwarantanną a co zresztą załogi? O tym ze kobieta jest chora było wiadomo w piątek a zakład normalnie pracował jeszcze w pyoniedziałek. We wtorek sanepid miał wykonać dezynfekcje zakładu i pracownicy mają wrócić do pracy. Zamknąć powinni cały zakład i poddać wszystkich pracowników kwarantannie. Teraz widać jak przedsiębiorcy pochodzą do problemu. Mają wszystko gdzieś

 3. Eryk 24 marca 2020 15:55 - Odpowiedź

  Zgłaszamy wszyscy zbiorowo do prokuratury o świadome zagrożenia życia i zdrowia mieszkańców przez Valuepack. Jest stan epidemia! Zakład powinien też tego przestrzegać! Wszyscy niezwłocznie powinni być poddani kwarantannej! Jeśli zostane lub ktoś z mojej rodziny zarażony podejmiemy kroki prawno-sądowe!

 4. ano 24 marca 2020 21:46 - Odpowiedź

  Ręce opadają , „osoby zostały objęte kwarantanną” ?czegoś nie rozumię , przebywały z nosicielem osobą zarażoną, chorą i nie mają zrobionych testów tylko kwarantannę, ??? a jak są zarażone czy nawet jest przypuszczenie ! że mogą bo jest duża obawa że tak, to z marszu wszyscy być poddani sprawdzeniu. Co za procedury , co za służba zdrowia. Aha pewnie nie ma zestawu testów dla pracownic Valuepack.

 5. Józek 25 marca 2020 10:28 - Odpowiedź

  Moim zdaniem zakład pracy nie ma nic do gadania co do kwarantanny czy też testowania pozostałych pracowników, ale sanepid to już inna sprawa. Jego obowiązkiem było i jest zadbać o bezpieczeństwo wszystkich pracowników w zakładzie skoro stwierdzono przypadek zarażonej osoby. To sanepid powinien odpowiadać za późniejsze następstwa a nie zakład pracy. Moim zdaniem zakład pracy jeśli to firma prywatna może zamknąć zakład by ludzie w nim pracujący mogli „siedzieć” w domu i przeczekać okres pandemii, może wysłać ludzi na urlopy, na np „przymusowe”badania kontrolne dotyczące zdrowia pracownika by ten nie zagrażał innym oraz nie zakażał produktów tam produkowanych, ale wysyłać wszystkich na kwarantannę ?, czy robić wszystkim testy ?,to już raczej „działka” sanepidu, instytucji państwowej, pracodawca mógłby, jeśli jest w stanie i ma chęć o zadbanie o pracowników nie tylko swoje interesy, powinien dla spokoju własnego sumienia załatwić wszystkim pracownikom natychmiastowo przetestowania się na obecność wirusa. Ganić trzeba sanepid.

 6. On gość 26 marca 2020 22:42 - Odpowiedź

  Ku…was, czy wy polski narodzie o wyborców jesteście tak głupi. Wielu szykanuje i osadza- a ilu tak przycisnęło i zastanowiło się nad t kto decyduje o tym jak te sprawy powinno się rozwiązać?! Każdy ma obawy o siebie i bliskich, ale zanim zacznie i piep….yć na prawo i lewo to użyjcie głowy do myślenia, a nie ust do pierd…enia śmieci. Takie podejście nie pomaga nam łodzią i jedynie potęguje strach, obawę i zaciera u wielu możliwości racjonalnego myślenia.

Napisz komentarz »