REKLAMA

Aktualności, Komunikacja, Ludzie, wydarzenia

Granice zamknięte!

Opublikowano 25 marca 2020, autor: Michalina Kozarowicz

Począwszy od 27 marca (w nocy z czwartku na piątek o godz. 00:00) 14-dniową obowiązkową kwarantanną objęte będą wszystkie osoby przekraczające granice.

W związku z wejściem w życie rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 24 marca, wprowadzone zostaną kolejne ograniczenia w przekraczaniu granicy państwowej.

– Nowe zaostrzenia dotyczyć będą także osób, które do tej pory przekraczały granicę w drodze do pracy i z pracy i nie były objęte 14-dniową kwarantanną. Podstawą do tego były dokumenty potwierdzające zatrudnienie po drugiej stronie granicy – informuje Aleksandra Chmielińska-Ciepły, rzecznik prasowa wojewody. – Od piątku, 27 marca, od północy, one również będą objęte kwarantanną po przekroczeniu granicy – wyjaśnia rzeczniczka.

Nowe przepisy będą obowiązywać do odwołania.

komentarze »
 1. Edek 25 marca 2020 10:52 - Odpowiedź

  Kierowcy jak niebyli tak niebeda objęci kwarantanna piszcie prawdę , nawet niemożna zrobić sobie testu wracając do domu .

 2. Kierowca 25 marca 2020 11:04 - Odpowiedź

  Dotyczy wszystkich z wyjątkiem kierowców zawodowych, doczytajcie w dzienniku ustaw!!!

 3. marek 25 marca 2020 11:38 - Odpowiedź

  przestańcie szerzyć fake newsy!
  wystarczy ze zrozumieniem przeczytać par. 2 pkt 2 rozporządzenia o którym mowa w artykule, żeby zrozumieć że bzdury publikujecie!
  cytat poniżej:

  §2.2. osoba przekraczająca granicę Rzeczypospolitej Polskiej w ramach wykonywania czynności zawodowych w Rzeczypospolitej Polskiej lub w państwie sąsiadującym może otrzymać, na swój wniosek, od właściwego organu Państwowej Inspekcji Sanitarnej zaświadczenie o odbywaniu obowiązkowej kwarantanny określonej w§2 ust.2 rozporządzenia zmienianego w§1.

 4. Rybak Miroslaw 26 marca 2020 16:41 - Odpowiedź

  Czyli rozumiem ze zostal zatrzymany calkowity transport zagraniczny. Prosze o odpowiedz bo jestem pracownikiem pewnej firmy kosmetycznej i jestem odwolany z pracy i szukam racjonalnego wytumaczenia. A panie w biurze sa za glupie

Napisz komentarz »